חיפוש

מחיקת חובות – בהחלט יכול להיות שגם אתם זכאים לכך!

חייבים כספים? זה מצטבר וכך גם נערמים המכתבים שאתם לא מפסיקים לקבל מההוצאה לפועל? אם כך, הגיע הזמן לעשות משהו בנידון. החובות האלה, שאתם כנראה כבר צוברים מזה זמן רב, לא ייעלמו מעצמם והדרך היחידה להעלים אותם היא להתמודד עם המציאות. לכן, בשלב הראשון כדאי יהיה להביט במראה ולהודות שזו המציאות. שטעיתם ושאתם חייבים כספים. אולי תוכל להרגיע אתכם הידיעה שאתם ממש לא היחידים שזה קורה להם, כי יוקר המחייה בישראל מוביל לכך שאלפי ישראלים יש תיקים בהוצאה לפועל. זה גם היה הרקע ללא מעט הקלות ושינויים שנעשו בנושא של מחיקת חובות, שכן המטרה היא לעזור לאנשים כמוכם, כלומר, לאנשים שהחובות שלהם לא מאוד גבוהים.

 

כמה אתם באמת חייבים?

עוד לפני שאתם מגישים בקשה למחיקת חובות, אתם צריכים להוציא את הראש מהחול ולהבין על כמה כסף בכלל מדובר. זה אולי נשמע כמו צעד בנאלי וטבעי, אך עובדה היא שרוב החייבים בכלל לא יודעים כמה כסף הם צריכים לשלם ולמי.

כדאי שתדעו: החוק קובע בצורה מפורשת שניתן להגיש בקשה למחיקת חובות רק אם סך כל החובות לכל הגורמים לא עולה על 800 אלף ₪. לכן זה כל כך חשוב להבין כמה כסף אתם חייבים ובנוסף, כדאי לוודא שוב שאין שום נכס שרשום על שמכם.

 

הליך מהיר שיחזיר אתכם למסלול

אם, כאשר ההוצאה לפועל תבחן את הבקשה שלכם, היא תגיע למסקנה שאתם באמת עומדים בכל התנאים, היא תציע לכם סוג של "תוכנית הבראה". כלומר, זו תהיה תוכנית לפירעון החובות שלכם ואתם יכולים להיות בטוחים שזו תהיה תוכנית מאוד אטרקטיבית. למעשה אתם תתפלאו לגלות עד כמה החוב שלכם יקטן ויתרה מכך, אתם גם תתפלאו לגלות עד כמה הכול עובד בצורה מהירה ויעילה בתחום הזה במדינה.

לכן, אם בעבר היה נדמה לכם שכל הנושא של חובות, הוצאה לפועל ועניינים נלווים הינו מאוד מסובך וכמעט אינסופי, כדאי שתדעו שהיום זה כבר לא כך. היום המטרה של המדינה היא לעזור לחייבים ולכן כדאי לנצל זאת ולשאוף לקבלת הפטר כמה שיותר מהר.

מידע נוסף על הליך מחיקת חובות בארץ ניתן לקבל כאן.