חיפוש

3 שלבים להוצאת דרכון גרמני

לא להאמין איזה דיבור יש על מסמך אזרחי.

במהלך 7 השנים האחרונות, עלה על הפרק עניין האזרחות האירופאית.

הקלף החזק הזה היה ידוע במשך שנים, אכך עם התפתחות האינטרנט – התגברה פריסת הידע.

הדרכון הגרמני ידוע בזכות זכויותיו המרובות במדינת גרמניה ובשאר העולם.

אמנם הוא הולך ראש בראש עם אזרחות יפנית, אך בגלל הריחוק העדתי של הישראלים, רבים מנסים להוכיח את קשרם למדינה ולהוציא לעצמם אזרחות.

לתהליך זה מספר שלבים, ומדובר בתהליך מורכב.

 

איסוף מסמכים

ראשית כל, עליכם להבין מהו המבנה המשפחתית שלכם מהצד הגרמני. משמע – מי הם אבותיכם שהגיעו מגרמניה. בניית עץ משפחתי תסייע לכם בהבנת ציר הזמנים של גדילת המשפחה שלכם בגרמניה ובהתאמת המסמכים הדרושים. עליכם לאסוף כל מסמך שמאשר שאכן היה לכם קרוב משפחה גרמני שאתם אכן הצאצאים שלו. לאחר איסוף המסמכים, עדויות ובניית העץ המשפחתי, זה הזמן שלכם לחפש נוטריונים בגרמנית שיוכלו לסייע לכם בשלבים הבאים.

 

הגשת בקשה לאזרחות

מהרגע שבו אספתם את המסמכים, עדויות, תמונות ארכיון וכיוצא באלו, עלייכם להיעזר בשירותיהם של נוטריונים בגרמנית. מדובר בעורכי דין דוברי גרמנית שוטפת שיכולים להעיד שהמסמכים אכן שייכים לכם ושאתם, מגישי הבקשה חתומים עליהם. מעבר לכך, מסמכים לבקשות כאלו חייבים להיות חתומים ע"י נוטריונים שמוכרים ע"י שגרירות גרמניה בישראל, דהיינו משרד הפנים הגרמני. וכן, אתם חייבים להיעזר בהם. הם יוכלו לאשר ולהעיד שאכן בוצע תרגום למסמכים הגרמניים ושהתרגום אמין ותקין כדת וכדין.

יש לציין, שכל תהליך זה חייב להיעשות בהתאם לדרישות משרד הפנים והמשפטים הגרמני, מאחר וכל מסמך חסר או לא מתורגם כראוי יכולים לגרום לבקשה להידחות או לחזור למגיש בטענה שיש להוסיף מסמכים. לאחר שהבקשה עומדת ב- 100 אחוזים בתנאי הממשלה הגרמנית, ניתן לשלוחה לעיבוד ולבדיקה אצל הרשויות המתאימות בגרמניה.

 

מי זכאים לדרכון גרמני?

נקודת היסוד היא, כמו במדינות רבות אך בגרמניה בפרט, הזכאים לדרכון ואזרחות גרמניים חייבים להיות בעלי קרבת דם לאזרח גרמני בחייו או במותו. ישנם תנאים מקילים אם מדובר באוכלוסייה מבוגרת שנולדה בתחילת שנות ה- 50 עד אמצע שנות ה- 70, בגלל הקלות של ממשלת גרמניה וברוח מלחמת העולם השנייה.

 

האם יש ודאות בתהליך?

בתהליך זה אין שום וודאות שהמסמכים שסיפקתם הם מספקים בגלל שאין לדעת. באמת שאין. הסטנדרט והדרישה של הרשויות הגרמניות יכול להשתנות ברגע, והכל תלוי "בחוזק" המסמכים שאתם מספקים להגשת הבקשה. ככל שיוכח קשר קונקרטי יותר וחזק יותר לגרמניה, דרך קרבת דם קרובה כמו סבא או סבתא – הסיכויים לקבל אזרחות גדלים.

מסמכים כמו תעודות לידה, תמונות, פספורטים ישנים, תעודות פטירה, חוזים לבעלות דירה ורישומים נוספים שקיימים מול הרשויות הגרמניות יסייעו לכם מאוד בביסוס הבקשה שלכם לאזרחות. בהצלחה!

 

פטיש