חיפוש

3  כללים להתנהלות בתביעת תאונות עבודה

תביעות תאונות עבודה הינן תביעות ביטוחיות המתנהלות אל מול הביטוח הלאומי, חברת הביטוח שלכם או חברת הביטוח של המעביד שלכם. כבכל תביעה ביטוחית, כדי להצליח בתביעת תאונת העבודה יש להתנהל באופן נכון ומדויק. להלן נציג שלושה כללים להתנהלות בתביעת תאונת עבודה, אשר יסייעו לכם לצלוח את התביעה ולקבל פיצוי כמה שיותר משמעותי עבורה.

 

ייצוג מהשורה הראשונה

תביעות מול הביטוח הלאומי וחברות הביטוח, לעולם אינן פשוטות. מדובר בגופים גדולים שלא ששים, בלשון המעטה, לשלם פיצויים למבוטחים שלהם. מכיוון שכך, חשוב מאוד לדאוג לייצוג על ידי עורכי דין מומחים בתביעות אלו. עורכי הדין ידעו כיצד למקסם את סיכויי התביעה שלכם.

שימו לב – גופים רבים מציעים שירותי ייעוץ והכוונה בתביעות ביטוח לאומי וחברות הביטוח, אך ייעוץ זה אינו משפטי. המשמעות היא שהגופים המייעצים לא יוכלו לייצג אתכם בפני הוועדות השונות והסיוע שלהן יהיה חלקי בלבד. מומלץ לא להתפשר על ייעוץ שכזה אלא לבחור בייצוג משפטי מלא, על ידי עוד תאונות עבודה המומחה בתחום.

תביעות תאונות עבודה

גיוס חוות דעת מומחים

מומלץ בהחלט ללכת, עוד לפני הוועדות הרפואיות, אל רופאים מומחים אשר יעניקו לכם חוות דעת לגבי הפגיעות שלכם בעקבות התאונה. חברות הביטוח צפויות לערוך בדיקות משלהן וייתכן בהחלט כי המומחים יהיו מוטים כנגדכם. ללא חוות דעת מומחים המצדדות בעמדתכם ובהימצא חוות דעת מומחים הסותרות את טענותיכם, תתקשו לנצח בתביעה.

 

נכונות לפשרה

התדיינות משפטית כרוכה בעלויות משמעותיות. בעקבות עלויות אלו, חברות הביטוח נוטות להעדיף פשרה על פני הליך משפטי ארוך ויקר. לרוב, סכום הפיצויים שיוצע על ידן יהיה נמוך משמעותית מהסכום אותו תתבעו, מתוך סברה כי עדיפה ציפור אחת ביד מאשר שתיים על העץ.

תובעים רבים נוטים להירתע מקבלת הפשרה. וכי למה שאתפשר על הפיצוי המגיע לי, חושבים התובעים. אולם היכרות עם המערכת המשפטית, על הסרבול שבה, חוסר הוודאות ולוח הזמנים המרוח שלה, עשויים בהחלט להצדיק את קבלת הפשרה. התמקחו על הפשרה, דרשו פשרה המפצה אתכם באופן מכבד וראוי, אך היו נכונים לקבל פשרה זו.

אם לא תקבלו את הפשרה, אתם עלולים למצוא את עצמכם בהליך ארוך ויקר מאוד כנגד חברת ביטוח עם משאבים בלתי נגמרים וצי משפטי שיפעל כנגדכם, כאשר המשאבים המשפטיים שלכם מוגבלים בהחלט. ייתכן כי אך ורק בעקבות יתרון זה, פסק הדין ייטה לרעתכם, התביעה תידחה כליל או שיתקבל פיצוי מינימלי יחסית. בעקבות זאת, קבלת הפשרה בתנאים טובים, יכולה להיות ההחלטה הנבונה בהחלט.

 

לסיום – בחירת ייצוג מהשורה הראשונה

כפי שכבר נוכחנו לדעת, לבחירת הייצוג המשפטי בהליך חשיבות קריטית למדי. עורך דין טוב ומקצועי יוכל להוביל אתכם לניצחון בתביעות וקבלת פיצויים נדיבים מהביטוח הלאומי וחברות הביטוח. נמליץ לכם על בחירה בשירותיו של עורך דין צבי זגלשטיין המתמחה בתביעות תאונות עבודה וברפואה משפטית ויעניק לכם ייצוג יוצא דופן בתביעות תאונות עבודה.

תביעות תאונות עבודה

אהבתם את הכתבה?
שתפתו בקליק
כתבות בנושא