חיפוש

3 דברים שחשוב שתזכרו לפני הגשת בקשה לויזה אמריקאית

בניגוד למדינות אחרות בעולם, ארצות הברית לא מאפשרת לכל אחד להיכנס לשטח שלה. לפני שאתם נכנסים לארצות הברית האמריקאים רוצים לדעת מה בדיוק המטרה שלשמה אם נוסעים, ולוודא כמובן שאתם לא הולכים להישאר בצור מהגרי עבודה אצלם. את אישור הכניסה לארצות הברית שידוע בתור ויזה, אפשר לקבל אחרי הגשת בקשה, וכאן נספר לכם איך עושים את זה. 

 

ויזה לארצות הברית

הויזה לארצות הברית היא פשוט אשרת כניסה שבה מפורטת הסיבה שלשמה אתם נוסעים. השלב הראשון בתהליך של הוצאת האשרה הוא הגשת בקשה לויזה. הבקשה צריכה להיות מוגשת לשגרירות ארצות הברית, ובה מפורטת סיבת הנסיעה שלכם. לאחר שהבקשה שלכם תתקבל השגרירות תבחן אותה ותזמין אתכם לראיון פיזי.

במהלך הריאיון ישאלו אתכם שאלות שונות שנועדו לברר שההצהרות שלכם בטפסים נכונות. ברוב המקרים הבקשה שלכם תאושר ותקבלו ויזה שתקפה למספר שנים. עם זאת, יש מקרים שבהם הבקשה שלכם עלולה להיתקל בסירוב. כדי שלא תמצאו את עצמכם במצב הזה, הנה כמה דברים שכדאי לעשות לפני שמגישים בקשה להוצאת ויזה אמריקאית.

ויזה לארצות הברית

מטרת הנסיעה

הדבר הראשון שאותו אתם צריכים להציג הוא מטרת הנסיעה שלכם. בין אם מדובר על טיול קצר, טיול ארוך, נסיעה עסקית או אפילו טיסה לצורך לימודים, האמריקאים רוצים לדעת לשם מה אם נכנסים אליהם למדינה. בבקשה שאתם מגישים אל השגרירות הדברים הללו מפורטים, ועליכם לנסח אותם בצורה כזו שגרום לאמריקאים להבין שאתם לא מעוניינים להשתקע לטווח ארוך בארה"ב.

מטרת הנסיעה

תנו להם להבין שיש לכם לאן לחזור

אחת המטרות החשובות ביותר של הויזה היא למנוע מצב שבו אנשים נכנסים לארצות הברית לשם מטורה מסוימת ולא יוצאים ממנה. עליכם לגרום לאנשי השגרירות להבין שאתם לא מסוג האנשים שהולכים לעשות את זה. הדרך הטובה ביותר היא להראות להם שיש לכם לאן לחזור. דברים כמו אישור הרשמה ללימודים או עבודה שאליה אתם חוזרים יכולים מאוד לעזור בכל הנוגע לזה.

 

ליווי מקצועי

הדבר האחרון שעליו נדבר הוא כנראה החשוב ביותר. ישראלים רבים לא מקבלים ויזה רק בשל העובדה שהם לא ידעו כיצד יש להגיש את הבקשה. כדי למנוע מצב כזה במקרה שלכם מומלץ לפנות לחברה מקצועית שמתעסקת בתחום. אנשי המקצוע של החברה יוכלו לזהות את כל הבעיות האפשריות בבקשה שלכם וידאגו לתקן את הבקשה כך שהיא תאושר ללא כל בעיה.

 

לסיכום

אם אתם רוצים להיכנס לארצות הברית והאזרחות שיש לכם היא ישראלית בלבד, יש צורך לקבל אשר כניסה למטרה שלשמה אתם נוסעים. את האשרה הזו שידועה בתור ויזה אמריקאית אפשר לקבל רק אחרי הגשת בקשה לשגרירות ארצות ומעבר של רעיון במקום. כדי למנוע מצב שבו הבקשה שלכם נתקלת בסירוב, מומלץ לקבל ייעוץ מקצועי שיעבור על הבקשה שלכם לפני ההגשה שלה.

3 דברים שחשוב שתזכרו לפני הגשת בקשה לויזה אמריקאית