חיפוש

תפקידו של עו"ד בתהליך פתיחת חברה

הקמה של חברה חדשה זה לא עניין של מה בכך. מדובר בתהליך שמצריך היכרות עם השלבים השונים והחוקים שנקבעו מראש בנוגע לדיני חברות. מדריך זה עולה לאתר, כדי להציג בפניכם את הנושא החשוב ולציין את תפקידיו של עורך הדין שילווה אתכם לאורך הדרך. הישארו כאן ותגלו את האינפורמציה שתעשה לכם סדר בנושא.

 

תפקיד ראשון – איסוף מסמכים והגשת בקשות

אי אפשר לעסוק בתפקידיו של עורך דין חברות, מבלי לציין את איסוף המסמכים ומילויים. שכן, זהו התהליך הראשוני שמתבצע כחלק מההליך. נסביר שיש צורך בהגשת מסמכים מסוימים, כדי שניתן יהיה לרשום את החברה באופן מסודר. השלב הראשוני מצריך רישום של פרטים בסיסיים שידועים לכם, לדוגמא: שם מלא, מספר טלפון והכתובת של העסק). לאחר מכן, תצטרכו למלא פרטים נוספים ולהבין מה עומד מאחוריהם. מדובר לצורך הדוגמא במילוי 3 שמות לחברה בסדר עדיפות יורד. עורך הדין יסביר לכם שלעיתים השם שהוצע ראשון אינו מתאים מבחינה כזו או אחרת, כך שיש צורך בשמות נוספים.

 

תפקיד שני – כתיבת תקנון החברה וחוזי עבודה

כל חברה צריכה להחזיק במסמך שנקרא "תקנון". מסמך זה חייב להיערך על ידי עורך דין מוסמך שבקיא בתחום החברות. המטרה של התקנון היא להסדיר את ההתנהלות של החברה שלכם, כדי שזו תפעל באופן שוטף. נבקש לציין בהזדמנות זו שעורך הדין יכול לסייע בניסוח חוזי עבודה שיפחיתו את הסיכוי להתמודד עם להליך של ייצוג מעסיקים בשלב מאוחר יותר.

איסוף מסמכים

 

תפקיד שלישי – כתיבת הצהרות

עורך הדין מסייע לבעלי חברות בהכנת ההצהרות הבאות:

  • הצהרת בעלי המניות: כל אחד מבעלי המניות צריך להצהיר שהוא כשיר לייסד את החברה ושאין הדין מגביל אותו מלעשות זאת
  • הצהרת הדירקטוריונים: בדומה להצהרה הקודמת, על כל דירקטור להצהיר שהוא כשיר לעבוד בחברה ולציין שלא מוטלת עליו מגבלה כלשהי

 

שימו לב, בעלי חברות שזקוקים להכנת הצהרות מסוג זה צריכים לפנות אל עורך הדין שנחשב לשם דבר בתחום. שכן, מדובר בתהליך שמצריך מקצועיות וניסיון רב. נמליץ לכם שלא לבזבז זמן יקר בחיפוש אחר עורך דין שעונה לפרמטרים אלה ולפנות עוד היום אל שמעון צור עורך דין חברות שידוע כמי שמסייע לחברות מוכרות במשק הישראלי.

 

רוצים לבדוק אותנו? אתם מוזמנים!

כידוע, הצגנו בפניכם את עורך הדין הטוב ביותר בתחום שיבצע את 3 התפקידים שהוצגו לעיל על הצד הטוב ביותר. נדגיש שיש באפשרותכם לבדוק את הנושא באופן מעמיק. נציע לקרוא חוות דעת שנכתבו אודותיו בלשונית הביקורות של גוגל, כדי שתגלו את ההמלצות החיוביות בעצמכם.

 

השורה התחתונה

לעורך דין לענייני חברות יש 3 תפקידים חשובים שבאים לידי ביטוי בעת הקמת החברה. בשלב זה אתם מכירים בהם מקרוב, כך שנותר לכם רק לפנות לעורך דין מקצועי שיבצע אותם עבורכם ויקנה לכם שקט נפשי מעתה והלאה.

כתיבת הצהרות

אהבתם את הכתבה?
שתפתו בקליק
כתבות בנושא