חיפוש

עילות לגירושין – האם אפשר להתגרש ללא סיבה?

גירושין הוא עסק לא קל: לעיתים הוא מגיע לאחר הליך ארוך של ניסיונות גישור ולפעמים הוא מהיר יותר, אך בכל הפעמים האפשרות נראית כאפשרות העדיפה על פני הקיימת. האם צריך סיבה מיוחדת או יוצאת דופן על מנת להתגרש? לא תמיד

כשאחד מבני הזוג מרגיש שמסגרת הנישואין לא מתאימה לו, לעיתים קרובות ההרגשה מלווה בהרבה חוסר נעימות מבן הזוג הנוסף במערכת. הפחד לפגוע, או החשש מפני תגובתו של בן הזוג יכולים להיות סיבה מספיקה על מנת להשאיר את החיים במצבם הנוכחי

 

האם צריך הסכמה של בן הזוג על מנת להתגרש?

במדינת ישראל נישואין נערכים על פי ההלכה היהודית, וכך גם הגירושין. במידה ובני הזוג מצאו דרך להתחתן שלא כדת משה וישראל, גם אז, עליהם להתגרש דרך הרבנות של מדינת ישראל. כך או כך, שני בני הזוג צריכים להיות נוכחים בטקס שמתרחש במשרדי הרבנות, ועל כן, יש להגיע למצב שבו שני בני הזוג מבינים שעליהם להתייצב במשרדי הרבנות, בין אם הם מעוניינים בגירושין ובין אם לא.

 

איך אפשר לעבור את ההליך בצורה נעימה?

פתיחת תיק גירושין יכולה להתבצע דרך בית הדין הרבני או דרך בית משפט לענייני משפחה וכל זוג יכול לבחור היכן נעים לו לעבור את מרבית ההליכים. באף אחד מהמקרים לא יתבצע תחקיר מעמיק בנוכחות בני הזוג בנוגע לסיבות אשר הביאו אותם לפירוק הקשר הזוגי.

 

איך אפשר לקצר תהליכים?

על מנת להגיע לכל אחד מבתי הדין המוזכרים לעיל, מוכנים נפשית ופיזית, כדאי להיעזר בסיוע מקצועי ניטרלי מבחוץ, כגון גורם מגשר כל שהוא, שבמרבית הפעמים הוא גם עורך דין בהכשרתו. קבלת עזרה שכזאת, תסייע לזוג להגיע להבנות והסכמות גם כאשר רק אחד מבין בני הזוג מעוניין בהליך הפרידה, והעילה לגירושין לא רלוונטית כלל וכלל להליך זה.

לאחר מספר פגישות עם מגשר או עורך דין, המעוניין בטובת שני בני הזוג, ובהליך הוגן, נעים וקצר ככל האפשר, ניתן לחתום על חוזה המוסכם על שני בני הזוג. עם ההסכם הזה ניתן להגיע לבית הדין הרבני או לבית הדין לענייני משפחה ולקבל חותמת של שופט כי ההסכם הוגן, מוסכם על שני בני הזוג ועל מדינת ישראל.

 

איך אפשר לקבל סיוע מקצועי?

סיוע מקצועי ניתן לקבל גם במקרה וישנה עילה טובה לגירושין וגם במידה ורק אחד מין בני הזוג מעוניין בגירושין, גם אם נדמה לו כי העילה אינה מספיק חזקה. ישנו סיוע הניתן באמצעות גישור, הנותן שירות לשני בני הזוג ביחד ומאפשר להם לחתום בסופו של דבר על חוזה הוגן המוסכם על שניהם. וישנו סיוע מקצועי הנדרש במצבים בהם כל אחד משני הזוג זקוק לייצוג הצד שלו בנפרד.

לגירושין

אהבתם את הכתבה?
שתפתו בקליק
כתבות בנושא