חיפוש

עורך דין תאונות דרכים – איך מאתרים את הטוב ביותר?

תאונות דרכים עשויות להתרחש במהלך חיי היום יום בכל מקום ותוצאותיהן עשויות להיות קלות יחסית או במצבים קיוצניים יותר, אפילו קטלניות. חוק הפלת"ד בישראל קובע כי כל מי שהיה מעורב בתאונת דרכים ונפגע בגופו (או בנפשו), יהיה זכאי לקבלת פיצויים, בגין הפגיעה, ללא קשר למידת האשמתו בתאונה.

 

כיצד יש להתנהל לאחר תאונת דרכים?

אדם שעבר תאונת דרכים, כדאי שייצמד לכמה הנחיות לגבי ההתנהלות לאחר התאונה:

 

  1. ראשית, יש להחליף פרטים עם הצד הנוסף המעורב בתאונה.
  2. באם היו עדים שנכחו במקום בו התרחשה התאונה, יש לבקש את פרטיהם, למטרת עדות בהמשך, לתהליך התביעה וכיו"ב.
  3. יש לתעד את התרחשות התאונה באופן מפורט ככל הניתן, את מקום התאונה ואת הנזקים שהתרחשו בעקבותיה. בנוסף, כדאי גם לצלם את הרכב המעורב ואת מקום ההתרחשות.
  4. יש לגשת לקבלת טיפול רפואי במיון או אצל רופא.
  5. בנוסף, בכדי להגיש תביעת פיצויים, ההמלצה היא לפנות לעורך דין תאונות דרכים.

 

פיצויים בגין תאונת הדרכים

כאמור, כל אדם שהיה מעורב בתאונת דרכים ונפגע בה, זכאי לקבלת פיצויים בגין הנזקים עקב התאונה שעבר. את התביעה לקבלת פיצויים יש להגיש יחד עם מסמכים רלוונטיים לתאונה, אשר עשויים לכלול: אישורים רפואיים, קבלות בגין בדיקות וטיפולים רפואיים שבוצעו, עקב התאונה וכיו"ב.

 

איתור עורך דין

לאחר תאונת דרכים, יוכל המעורב בתאונה לפנות לעורך דין מומחה, שייצג אותו בתביעת פיצויים, מול חברת הביטוח. עורך דין טוב ניתן לאתר דרך אתרי אינטרנט משפטיים, בהם ניתן לקבל מידע מקיף לגבי עורכי דין מומלצים בתחום, ניתן להיעזר בפסקי דין הנוגעים לקבלת פיצויים עקב תאונות דרכים שונות שהתרחשו ובנוסף, ניתן להיעזר בהמלצות של אנשים, שקיבלו שירות מעורכי דין בתחום הנזיקין ויכולים, על סמך נסיונם האישי, להמליץ על עורך דין טוב לייצוג בתביעה לקבלת פיצויים.

 

על אילו דברים יש לשים דגש כאשר מחפשים עורך דין תאונות דרכים?

 

איתור של עורך דין תאונות דרכים עשוי לדרוש בדיקה מקיפה של כמה פרמטרים שונים הנוגעים למקצועיותו ולאופיו של עורך הדין וביניהם:

  1. ראשית, כדאי לבדוק כי עורך הדין מומחה בתחום תאונות הדרכים והוא שולט בחוקים הקשורים לנושא זה, באופן מעמיק.
  2. כדאי לוודא כי עורך הדין מתייחס ללקוחותיו בכבוד ומעניק להם יחס אישי במהלך הטיפול בהם.
  3. כדאי לוודא כי עורך הדין הינו אמין.
  4. בנוסף, כדאי לברר לגבי ניסיון קודם של עורך הדין ותוצאות שהצליח להגיע אליהן בטיםול בתיקים דומים וכד'.

 

לסיכום

תאונות דרכים עשויות להביא לתוצאות שונות, עבור המעורבים בהן והן עלולות להסתיים ללא פגיעות גופניות כלל או עם פגיעות גופניות קלות או חמורות. כל אדם שנפגע בתאונת דרכים רשאי לתבוע פיצויים, בגין התאונה שעבר, כאשר ההמלצה היא להשתדל לאתר את עורך הדין הטוב ביותר, בדרכים שונות, על מנת שינהל את התביעה באופן מקצועי ואפקטיבי.

blende12 / Pixabay