חיפוש

אילו מסמכים כדאי להכין לפני תביעה רפואית?

במידה ואתה או אחד מבני משפחתך תאובחנו רפואית לא נכון, תפצעו או תפגעו בגלל רשלנות של ספק רפואי, ייתכן שלא תדע כיצד להמשיך.

אתה יכול לנקוט בצעדים משפטיים נגד הגורם האחראי – או חסר האחריות – אך יהיה עליך לספק מגוון מסמכים ומידע על מנת להתחיל בתהליך.

וזה לא נגמר בזה.

במהלך גיבוש תביעה של רשלנות רפואית, תצטרך לספק שורה של רשומות שונות כדי להבטיח שהראיות תומכות ביעילות במקרה שלך.

 

המסמכים הרפואיים הנדרשים

בתור התחלה, עורך הדין שלך יצטרך להוכיח שהאבחון השגוי או הפגיעה היו תוצאה ישירה או עקיפה של פעולות הגורם הרפואי. לשם כך, המשרד יצטרך לוודא את מצבך הרפואי ומצבך הבריאותי לפני האירוע. אסוף את התיקים הרפואיים שלך, קח את הזמן כדי להבטיח שהם יהיו שלמים ככל האפשר. אלו כוללים:

  1. רשומות של מרשמי תרופות
  2. תיקים רפואיים לפני האירוע, במהלכו ואחריו.
  3. בריאות הנפש או רשומות אבחון אחרות.

הקביעה כמה רחוק בזמן הרשומות שלך צריכות ללכת תלויה בסוג המקרה. כמו כן, כחולה אתה זכאי לקבל את כל הרשומות הרפואיות שלך מבתי חולים ומרפאות על פי בקשה, אך ייתכן שתצטרך לשלם דמי העתקה כדי לקבל עותקים פיזיים. עורך הדין שלך יכול גם לבקש אותם באישורך החתום.

 

תיעוד פיננסי

כדי להגיש תביעה מתאימה לנזק כספי, עורך הדין שלך צריך לדעת כמה שילמת מכיסך עבור טיפולים, בכמה חברת הביטוח שלך חויבה ושילמה בשמך, וכמה זמן הפסדת בעבודה שלך עקב הפגיעה. לצורך כך תצטרך לספק לעורך הדין שלך את המסמכים הבאים:

  1. מידע ביטוחי, כגון מגבלות כיסוי.
  2. קבלות, כולל על חשבונות רפואיים, ביטוחים וגורמים אחרים רלוונטיים לאירוע.
  3. תשלומי שכר מעבודתך או כל עדות תומכת לאובדן כושר עבודה.

ייתכן שתוכל לתבוע על מצוקה נפשית ורגשית, אובדן איכות חיים ושאר תופעות מופשטות שיש להן ערך כספי. כלול כל מסמכים שיכולים להעיד כי הבעיה הרפואית שחווית גרמה להפסד כספי.

 

עדויות רלוונטיות אחרות

תביעות רשלנות רפואית אינן שחור-לבן, ויש הרבה מסמכים ופיסות מידע שיתמכו בתיק שלך נגד הנאשם. אל תגביל את הראיות התומכות שלך בחשבונות ובתיעוד רפואי, ספק לעורך הדין שלך כל מידע שאתה חושב שיהיה רלוונטי. זה עשוי לכלול:

  1. מכתבים או כל תקשורת אחרת עם הגורם הרפואי בנוגע להליך הרפואי שהשתבש.
  2. מדריכי הוראות או מסמכים הקשורים למכשירים שהתקלקלו ​​במהלך השימוש.

 

עורך הדין שלך יוכל למיין מידע מתאים כדי לקבוע מה מועיל ומה לא. עם זאת, לפני שאתה מציף אותו בערמות של קבלות, בדוק איתו בדיוק אילו מסמכים צפויים להיות רלוונטיים.. הדבר האחרון שאתה רוצה לעשות הוא לבזבז זמן וכסף על ניפוי מידע מיותר.

למידע נוסף בנושא – פורום רופאים

 

סמל משפטי

אהבתם את הכתבה?
שתפתו בקליק
כתבות בנושא