חיפוש

מה עושים כאשר מקבלים מכתב התראה לפני תביעה

קיבלתם מכתב התראה לפני תביעה ואתם לא בטוחים מה עליכם לעשות.

האם יש צורך להיות מודאגים? האם תהיו חייבים להגיע לבית המשפט לאחר מכן? הנה מספר דברים שכדאי שתדעו בנושא.

 

אל תתעלמו ממכתב ההתראה

התעלמות ממכתב התראה לפני תביעה לא רק מעידה שמעשי הנתבע לא נעשו בתום לב, אלא גם מראה אי נכונות לנסות לפתור את הסכסוך מחוץ לבית המשפט. התעלמות ממכתב ההתראה לפני תביעה תביא לכך שתגיעו לבית המשפט וקו ההגנה שלכם עלול להיפגע מכך שלא ניסיתם לפתור את הסכסוך מחוץ לבית המשפט. ניסיון להגיע לפשרה מחוץ לבית המשפט ייחשב לזכות כלפיכם אל מול השופט אם בסופו של דבר תגיעו בכל זאת לבית המשפט.

 

מה לעשות בעת הקבלה של מכתב ההתראה

חשוב שתציינו לעצמכם מתי קיבלתם את מכתב ההתראה, כולל תאריך ושעה. בנוסף, חשוב שתעברו על כל המסמכים הנלווים למכתב ההתראה, ותציינו על כל סעיף המופיע במסמכים האם הוא נכון, לא נכון או נכון באופן חלקי. התיעוד ואיסוף המידע והראיות יעזור לעורך הדין שלכם בעת כתיבת מכתב התגובה ובמקרה הצורך ביצירת קו ההגנה שלכם בבית המשפט.

 

עורך דין

שכרו עורך דין המתמחה בתחום בו עוסקת ההתראה לפני תביעה. עורך הדין יידע לבחון את המצב, להחליט האם כדאי לכם לכתוב מכתב תגובה ואם כן, כיצד לנסחו כראוי בשפה משפטית וכך יוכיח שאתם מוכנים לפעול ולעמוד על שלכם אל מול התביעה אם הסכסוך לא יוכל להיפתר מחוץ לכותלי בית המשפט ובמקרה הצורך לפעול עבורכם בבית המשפט כדי לפתור את העניין. שימוש באותו העורך דין שניסח עבורכם את מכתב התגובה, במקרה והסכסוך מגיע לבית המשפט, הוא יתרון כי עורך הדין כבר יהיה בקיא במקרה שלכם.

 

מכתב תגובה

מכתב התראה לפני תביעה הוא מעין ניסיון לפתור את הסכסוך המדובר מחוץ לכותלי בית המשפט, כך גם מכתב תגובה. מכתב תגובה הוא תשובתו של הנתבע למכתב ההתראה אותו קיבל. מכתב תגובה מאפשר לנתבע להעיד על עצמו שפעל מתום לב ולנסות להגיע לפשרה עם התובע וכך להימנע מלהגיע לבית המשפט ובעצם לפתור את הסכסוך באופן עצמאי וחסכוני.

 

לסיכום

כאשר אתם מקבלים מכתב התראה לפני תביעה ישנם מספר דברים שכדאי שתדעו. חשוב שלא תתעלמו ממכתב ההתראה לפני תביעה. התעלמות ממכתב ההתראה תביא לכך שתגיעו לבית המשפט, וקו ההגנה שלכם עלול להיפגע מאי נכונותכם לנסות לפתור את הסכסוך מחוץ לכותלי בית המשפט. עורך דין יידע לבחון את מכתב ההתראה, להחליט האם כדאי לכתוב מכתב תגובה וגם יידע לנסחו ובמקרה הצורך, יוכל לייצג אתכם בבית המשפט כראוי מאחר וכבר יהיה בקיא בפרטי המקרה. מכתב תגובה הוא ניסיונכם לפתור את הסכסוך מחוץ לכותלי בית המשפט ומעיד על כך שהנעשה נעשה בתום לב.

 

פטיש

אהבתם את הכתבה?
שתפתו בקליק
כתבות בנושא