חיפוש

לאיזה אפיק השקעה יש את התשואה הכי גבוהה

כידוע, כל אדם שקיבל החלטה להשקיע את כספו באפיק השקעה כלשהו, שואף לתשואה גבוהה ולכן, כדאי לבחור באפיק השקעה שאכן יוכל לממש זאת עבורו. כדי להקל על הבחירה ולפחות במקצת, מוצגים להלן 2 אפיקי השקעה המתאפיינים בתשואות גבוהות, כאשר לאחד מהם יש בדרך כלל את אחוז התשואה הגבוה ביותר.

 

קצת על קופות גמל להשקעה

קופות גמל להשקעה מהוות אפיק השקעה פאסיבי לטווח קצר, בינוני וארוך, המאפשר נזילות מלאה בכל עת ומעבר בין כמה מסלולים. יתר על כן, אפיק השקעה זה מאפשר לחוסכים עד גיל הפרישה, להמשיך לממש הטבת מס וכן, העלות הנדרשת עבור דמי הניהול היא נמוכה (בין 0.3%-0.7%).

 

דוגמה לקופת גמל להשקעה

קופת גמל להשקעה באלטושלר שחם, מתאפיינת בתשואות גבוהות התורמות לעלייה בנכסים. על כך ניתן לקרוא עוד בדף אלטשולר שחם קופת גמל להשקעה תשואה. כמו כן, חשוב לציין שייתכן וקופת גמל זאת עשויה לא להתאים לכל אחד, אך היא אכן קופת גמל להשקעה מומלצת.

 

מידע על שיעורי התשואה

כאשר שוק ההון נע בכיוון חיובי כמובן, קופת הגמל יכולה לצבור באופן כללי תשואה בטווח של 6%-10% ויותר בממוצע לשנה, אך נכון לשנת 2021, התשואה עוברת טווח זה. במסלול השקעה מנייתי, קופת הגמל להשקעה בילין לפידות צברה את אחוז התשואה הגבוה ביותר (כ-26.02%).

 

מידע נוסף

פרט לילין לפידות, גם קופת הגמל בבית ההשקעות אינפיניטי באותו מסלול, צברה תשואה גבוהה (25.79%) ואחריה נמצאת בית ההשקעות הראל, אם כי בפער קטן (25.28%). גם במסלול הכללי, קופת הגמל בהראל צברה תשואה גבוהה (15.12%), כאשר אחריה מופיעה קופת גמל בבית ההשקעות אנליסט (13.60%).

 

קצת על השקעות נדל"ן בחו"ל

אפיק השקעה זה רלוונטי גם למשקיעים בעלי הון נמוך והוא מציע כמה סוגי עסקאות למשקיעים שונים, כמו השקעה קבוצתית ועסקת אקזיט. זאת ועוד, ניתן לקבל סיוע מאנשים המתמחים בתחום ההשקעות בחו"ל שגם יודעים לדבר עברית.

 

מידע על שיעורי התשואה

ידוע שנכסים בחו"ל הם זולים יותר מאשר בישראל והסיכוי לתשואה גבוהה בהשקעת נדל"ן במדינות כמו פולין, ארצות הברית, גיאורגיה ואנגליה, הוא אכן גבוה יותר. ובכן, התשואה הממוצעת נעה בטווח של 5%-15%, אך נכון לשנת 2021 ותחילת שנת 2022, התשואה במדינות שתוארו לעיל (משכר דירה) נעה בין 7%-11%. נתון זה נכון גם לגבי קפריסין, אוקראינה ורומניה.

 

לסיכום

מבין 2 אפיקי ההשקעות שתוארו לעיל, ניתן לראות שלקופת גמל להשקעה יש שיעור תשואה גבוה יותר. כמו כן, חשוב לציין שלמסלול המנייתי יש תשואה גבוהה יותר ממסלולים אחרים, לרבות המסלול הכללי והסולידי והוא כרוך בסיכון יחסית גבוה. להשקעה בנדל"ן בארץ ובחו"ל ולאפיקי השקעה נוספים, שיעור התשואה בדרך כלל נמוך יותר מקופת גמל להשקעה.

קופה

 

אהבתם את הכתבה?
שתפתו בקליק
כתבות בנושא