חיפוש

כמה עולה עורך דין תעבורה?

לאור עלייה תכופה בכמות תאונות הדרכים, כמו גם בעליית כמות הקורבנות השנתית כתוצאה מאותן תאונות, בשנים האחרונות החל גל אכיפה משמעותי אשר התבטא גם בהחמרת הענישה בעבור עבירות תנועה שונות.

אף על פי כי מדובר ביוזמה חיובית כשלעצמה מצד המחוקק, לעתים רבות מדובר בהחמרת ענישה שלא לצורך ובעקבות עבירות זוטרות, אשר נובעות מתנאי דרך מורכבים או מחוסר שילוט והיעדר תשתיות ראויות.

לאור זאת, רבות ותכופות יותר הפניות לכדי סיוע משפטי מצד עורכי דין לתעבורה, כאשר האחרונים מהווים גוף משפטי מקצועי אשר יכול במידה רבה לסייע לאדם אשר הושת עליו קנס ו/או עונש מאסר להפחית עד כדי להעלים כליל את עונשו, כאשר ישנם כאלו אשר שלילת רישיון הנהיגה שלהם פוגעת בהם כלכלית במידה רבה.

לפיכך, לאור עלייתו של הצורך בסיועו של עורך דין תחבורה, במאמר הקרוב נרחיב ונסקור את עלויות השימוש בהם בעודנו מנסים לענות על השאלה – כמה עולה עורך דין תחבורה?

 

מחיר כנגזרת של מורכבות המקרה

המחירים נגזרים בעיקר לאור משך הזמן אשר יאלץ עורך הדין להשקיע בכדי להסדיר את העניין המשפטי, כמו גם לאור הסבירות לשנות את שנקבע בו. רוצה לומר, תיקים וכנגזרת של זו מחירם, משתנים במידה רבה לפי מורכבותם אשר משפיעה הן על היכולת לעשות שינוי, כמו גם על האנרגיה שנלווית לביצועו של אותו שינוי.

 

ייעוץ וחוות דעת לאור דיון משפטי ו/או חקירה

רבים פונים לסיועו של עורך דין תעבורה לאור הצורך לקבלת ייעוץ משפטי לקראת משפט או שמא דווקא בטרם נעשית חקירה בעניינם.

תכלית הייעוץ היא הבנת הסיטואציה המשפטית אשר מבוארת ללקוח על ידי עורך הדין, כאשר במסגרת ביאור זה עורך הדין בוחן את תנאי המקרה כפי שהועברו לו על ידי הלקוח, כאשר על סמך ניסיונו האישי והאופן בו הוא מפרש ולומד את הסיטואציה הוא יכול להמליץ לו על קווי הגנה או אופן התנהלות אשר יטיב עימו ויאפשר לו להפיק את המרב מאשר נקלע בדרכו.

 

עלויות ייעוץ וחוות דעת בעבור עבירות פשוטות

בהיבט התמחור, ייעוץ ראשוני בעבור ענייני תחבורה כלליים עשוי לעלות בין 500 ש"ח לכדי 1,000 ש"ח, כאשר אילו מדובר בייעוץ לפני חקירה הסכום קופץ משמעותית למחוזות 3,000 ש"ח עד כדי 6,500 ש"ח.

זאת ועוד, כי אילו תבקשו מעורך הדין חוות דעת מומחה אשר מסתמכת על ניסיונו במקרים דומים לשלכם, תיאלצו להיפרד מסכום אשר נע בין 5,000 ש"ח עד 7,000 ש"ח, כאשר אילו מדובר בחוות דעת אשר נוגדת את דעתו של בוחן משפחתי הסכום משתנה במידה רבה לפי גודל הקביעה, כאשר הוא נע בין 5,000 ש"ח לכדי 50,000 ש"ח.

בנוסף לכך, ניתן לבקש מעורך דין תעבורה גם שיביע את חוות דעתו כמומחה בבית משפט עצמו, אשר תעלה למבקש בין 5,000 ש"ח לכדי 10,000 ש"ח. זאת בנוסף לשכר הטרחה אשר משתנה במידה רבה לאור אופיו של התיק, ונע בין 2,000 ש"ח עד כדי 30,000 ש"ח.

 

עלויות ייצוג בעבור עבירות פשוטות

היבט נוסף מעבר למלאכת הייעוץ הוא ייצוגו של הנאשם בבית המשפט, כאשר השלכות הרשעה עלולות להיות חמורות. זאת מכיוון שאף על פי שלעתים הרשעה בבית משפט מתבטאת אך ורק במתן קנס כספי ו/או הטלת עונש שלילה לפרק זמן קצר, לעתים העונשין בגין עבירות תנועה עלול להתגלם כמאסר בפועל ו/או ענישה למספר שנים רבות.

לפיכך, במיוחד בעבור אלו שזקוקים לרישיון הנהיגה בכדי לעבוד במשלח ידם או להגיע למקום עבודתם, או שמא הם נאלצים לנסוע לעתים תכופות כפי שקורה בעניין הורים גרושים אשר נאלצים לשנע את ילדיהם, יש משמעות רבה למשך השלילה אם בכלל, הן כלכלית והן אישית.

בהמשך לכך, עלות הייצוג של עורך דין תעבורה בענייני נהיגה בשכרות נעה סביב 6,000 ש"ח לכדי 15,000 ש"ח, סכום אשר צונח במידה מסוימת בעבירות מהירות, כתלות בחומרת העבירה כאשר הוא משתנה בין 3,000 ש"ח לכדי 50,000 ש"ח.

זאת ועוד, כי אילו נהג מבקש מעורך דין תעבורה שייצגו לאור נהיגה בזמן שלילה, אזי שעליו לשלם כ- 10,000 ש"ח עד 30,000 ש"ח. מנגד, אילו עבר ברמזור אדום הסכום קטן דרמטית לכדי 2,500 ש"ח – 3,000 ש"ח.

 

תעריפי ייצוג עורך דין תעבורה לאור תאונות דרכים

ענף אשר מקבל את מלוא הקשב המשפטי בהיבט תעבורתי הוא תאונות הדרכים, זאת לאור ההשלכות הדרמטיות אשר יש להרשעה בהן אשר מגולמות בענישה חמורה אשר נעשית חמורה יותר לאורך השנים.

כלומר, אילו תבקשו את ייצוגו המשפטי של עורך דין תעבורה בעבור תאונת אופנוע רשלנית, או תאונת דרכים במהלכה נהגתם באופן רשלני, אזי שתאלצו להיפרד מסכום שנע בין 7,000 ש"ח עד כדי 300,000 ש"ח.

כמו כן, כאשר מדובר בתאונת דרכים אשר עירבה הולך רגל הסכום גם כן משמעותי מאוד, כאשר אף על פי שלעתים מדובר בסכום נמוך יחסית של 7,000 ש"ח הוא עלול להגיע למחוזות מופלגים של 500,000 ש"ח. הסכומים דומים גם בתאונות בהן נהרג אדם, אך שם הרצפה מתחילה ב- 150,000 ש"ח בעבור ייצוג, סכום אשר פוחת מעט כאשר מדובר בתאונות דרכים של פגע וברח, אשר נעות בין 20,000 ש"ח לכדי 200,000 ש"ח.

לבסוף, אילו תתבעו במסגרת גרימת נכות את אשר גרם לכם ללקות, עורך הדין יגבה לרוב סכום אשר נע בין 8% לכדי 13% מגובה הפיצויים.

.

לסיכום – חומרת העבירה והנזק כאבן בוחן בעלות הייצוג

כפי שניתן ללמוד, הגורם אשר מכריע את עלות שירותיו של עורך דין תעבורה חונה בעיקר בעומק הנזק שנגרם כתוצאה מן התאונה, זאת מכיוון שבעבור עבירות אלו מושת עונשין משמעותי יותר על ידי הערכאה השיפוטית, ולאור זאת מרבית הקשב המשפטי של עורכי הדין מופנה לשם.

מנגד, אין לראות בכך רמיזה כי המחירים אשר נגבים בעבור ייצוג בעבירות חמורות הינם יקרים מדי, שכן המשמעות והנזק אשר עלול להפוך למנת חלקו של נאשם אשר לא נעזר בסיוע משפטי רלוונטי, עלולים לעלות בכמה מונים על עלויות הייצוג מלכתחילה אשר נלווה לשכר טרחה או הנפקת חוות דעת.

לפיכך, אילו נקלעתם לסיטואציה משפטית תחבורתית אשר מצריכה סיוע חיצוני של גורם כדוגמת עורך דין, מומלץ במידה רבה להיעזר בשירותיו של עורך דין מוסמך בהקדם האפשרי בכדי שהאחרון יוכל לסייע לכם לעבור את ההליך על הצד הטוב ביותר.