חיפוש

כל מה שרציתם לדעת על התמודדות נכונה עם רשלנות רפואית

מי מאיתנו יכול לתאר לעצמו מצב שבו הוא הולך לרופא, סומך עליו בעיניים עצומות אך בסופו של דבר מגלה שהרופא לא טיפל בו כמו שצריך? האמת היא, שלא קל להתמודד עם מצב כזה אך כולנו יודעים שמצבים כאלה קורים. זה אבסורד נוראי, כי אם יש אנשי מקצוע שאנחנו רגילים לסמוך עליהם בעיניים עצומות הם הרופאים, כי הם הרי למדו כל כך הרבה שנים! עם זאת, בפועל אסור לשכוח שגם הרופאים הם בני אדם וגם הם, כמו כולנו, עלולים לנהוג בצורה רשלנית. הם עלולים להיות לא מרוכזים, לא רציניים ולא מסודרים, רק הבעיה שכל טעות שלהם עלולה להוביל למצב קיצוני בבריאות שלנו. יתרה מכך, רופא שמתרשל בתפקיד שלו עלול להוביל אפילו למותו של החולה, מה שמסביר מדוע תמיד נרצה שהרופאים יתנו את הדין אם הם עברו עבירות שכאלה. כל המקרים הללו עונים לשם רשלנות רפואית ואין ספק שאם זה קרה גם לכם, אתם צריכים עורך דין שיוכל לייצג אתכם ולסייע לכם בעניין.

 

מה יוכל לעשות למענכם עוה"ד?

כאשר מדברים על עו"ד לענייני רשלנות רפואית מדברים כמובן על אדם שלמד את התחום אך הוא גם צריך להיות איש מקצוע עם הרבה מאוד ניסיון. לעורך דין שאין ניסיון בנושא הזה אין סיכוי לעזור לכם כי הוא לא מכיר את המערכת ולא באמת יודע איך היא עובדת. לעומת זאת, אם מדובר על עו"ד מקצועי שכבר טיפל בהרבה מקרים של רשלנות רפואית, אתם יכולים להיות בטוחים שאתם במקום הנכון. עורך דין יבקש מכם בדרך כלל לראות את כל התיק הרפואי שלכם ותוך כדי שהוא יעבור על כל המסמכים, הוא ינסה להבין במה דברים אמורים. האם באמת מדובר על רשלנות? והאם רופאים אחרים היו מקבלים את אותה החלטה שקיבל גם הרופא שלכם? עוה"ד שלכם כמובן לא יעבוד לבד, אלא בעזרת אנשי מקצוע אחרים, מה שאומר שבמובן מסוים יהיה עליכם גם לוותר על החיסיון הרפואי שלכם. זה נכון במיוחד אם בסופו של דבר תצטרכו גם לעמוד בפני בית המשפט ולתאר את כל מהלך הדברים, אך זו הדרך היחידה ופשוט אין לכם ברירה אחרת. לכן אנחנו ממליצים לכם לפנות כמה שיותר מהר לעורך דין מקצועי שיעזור לכם כי הניסיון והידע של איש המקצוע חשובים להצלחת התהליך.

 

האם בסופו של דבר תקבלו פיצוי?

אם אכן יוכח שגם המקרה שלכם, כמו הרבה מקרים אחרים, נכנס לסטטיסטיקה ומדובר כאן על רשלנות רפואית, אתם תקבלו פיצוי. יכול להיות שישללו את הרישיון של הרופא לעסוק במקצוע ויסירו אותו ממאגר הרופאים ויכול להיות שהוא ישלם לכם מכספו סכומים לא מבוטלים בכלל. זה נכון שברוב המקרים אפילו הפיצויים הגבוהים ביותר לא משנים את מה שקרה במציאות ואת עוגמת הנפש, אך הם כן יכולים לסייע. לכן אנחנו ממליצים לכם לא לוותר על מה שמגיע לכם ובהחלט כדאי לבדוק עוד היום מי יכול להיות עוה"ד שיעזור לכם בנושא. אל תדחו את הדברים כי הזמן לא משחק לטובתכם ובהחלט כדאי להתחיל בתהליך המשפטי כמה שיותר מהר.

לשיחה עם עו"ד רשלנות רפואית: https://www.df-law.co.il.

אהבתם את הכתבה?
שתפתו בקליק
כתבות בנושא