חיפוש

5 הדברים שאסור להגיד לשוטר כאשר עוצר אותך

כמעט כל נהג בישראל חווה את הרגע הזה. ניידת משטרה בצד הדרך, מסמנת לעצור בצד. הדבר הראשון שתחשבו זה מה עשיתם לא בסדר. גם אם ביצעתם עבירת תנועה, וגם אם נסעתם כחוק, ישנם כמה דברים, שבכל מקרה, מומלץ לכם לא לעשות כשהשוטר מסמן לכם לעצור.

 

אל תנסו להתחמק

אם שוטר מסמן לכם לעצור, אל תנסו להתחמק. אל תסתכלו לכיוון השני כאילו לא ראיתם, ואל תחשבו שתצליחו ככה להתחמק ממנו. אם הוא כבר ראה אתכם, וסימן לכם לעצור – הוא רוצה שתעצרו. וגם אם לא התכוון אליכם – לא קרה כלום, הוא יסמן לכם להמשיך בנסיעתכם. מדובר באחד הטיפים הראשונים שיגיד לכם עורך דין תעבורה.

 

אל תקללו או תריבו עם השוטר

בסוף שוטרי התנועה הם האנשים שעושים סדר בכביש. הם אלו ששומרים עלינו מפני עברייני תנועה רציניים שנוהגים בפראות, ומסכנים כל אחד מאתנו. דברו אליהם בנימוס, אל תקללו את משפחתם ואת עבודתם, אל תאיימו עליהם, זה בטוח לא יעזור לכם.

 

אל תקבלו אחריות על כלום

יכול להיות שיש איזה פגם טכני, יכול להיות שזו טעות. בכל מקרה, שלא ירשם בדו"ח של השוטר שאתם מודים. אם אתם תושבי הצפון, ויצא לכם להיעצר על ידי שוטר, למשל באזור חיפה, יגיד לכם כל עורך דין תעבורה בחיפה, שגם אם אתם חושבים שאתם אשמים, אל תיקחו על עצמכם את האחריות. כלל לא בטוח שבאמת אתם אשמים. עדיף לכם לא להוסיף את ההודעה לראיות שיש למשטרה. לעיתים אין להם מספיק ראיות ללא ההודעה הזו.

 

אל תאריכו בתגובתכם

ככל שאתם מנסים לפרט יותר, כנראה שפחות תועילו לעצמכם. תגובה מפורטת מדי, לא תעזור לכם, אלא להפך, כנראה שתסבך את המצב רק יותר. עורך דין תעבורה מנוסה, יגיד לכם למסור גרסה לקונית וקצרה עד כמה שניתן, כדי לא להגביל אותו לאחר מכן כשיטען עבורכם בבית המשפט.

 

אל תבקרו את השוטר אישית

אל תראו לו שיש לכם משהו נגדו אישית. גם אם אתם בטוחים שהוא נהג באופן שאינו ראוי. אל תבקשו ממנו את השם שלו בכעס, אלא נסו לגלות זאת מהתג או מהדו"ח, ואחר כך, כשיהיה לכם עורך דין תעבורה, תמסרו לו את השם. לו כבר יהיה מה לעשות עם זה. אם אתם תושבי חיפה למשל, עורך דין תעבורה בחיפה, ידע להגיד לגבי כל שוטר ושוטר מה נקודות התורפה שלו.

לסיכום, לא בטוח שיש לכם דרך לצאת בלי כלום מהמפגש עם השוטר. בסוף, תפקידו הוא לשמור על החוק, ואם ביצעתם עבירה, מן הסתם תיענשו על כך. אבל אם תחייכו אל השופט, כמובן לא באופן מוגזם, ותהיו אדיבים ועניינים, יכול להיות שהדו"ח שהוא יכתוב, יהיה מעט יותר טוב עבורכם. בסוף, הכי חשוב שתנהגו בכביש בזהירות ושמרו על עצמכם.

ספרים ופטיש

 

אהבתם את הכתבה?
שתפתו בקליק
כתבות בנושא