חיפוש

דברים שכדאי לדעת על אזרחות פורטוגלית

מתי בפעם האחרונה העזתם לחשוב על חיים בחו"ל? על לימודים באיטליה? או על רילוקיישן בלונדון? האמת היא שרוב האנשים שחושבים על אחת מכל האפשרויות הללו כמעט תמיד נתקלים באותו הקושי: איך לארגן את אישור השהייה? אומנם זה נכון שאם שולחים אתכם למקום מסוים במסגרת העבודה אישור השהייה פחות קריטי ובעייתי, אך בכל שאר המקרים זה עניין מרכזי. לכן עכשיו זה הרגע לבדוק האם גם לכם, כמו להרבה יהודים אחרים, מגיע לקבל אזרחות פורטוגלית, כי במידה והתשובה היא חיובית – כל אירופה תהיה פתוחה בפניכם! פורטוגל, כמו ספרד, החליטה להשיב לצאצאי המגורשים היהודים משנת 1946 את האזרחות שלהם. זה אומר שאם תצליחו להוכיח שגם לכם יש קשר למגורשי פורטוגל, סביר מאוד להניח שתוכלו לקבל את האזרחות הנחשפת. ההמשך יהיה הגשת הבקשה להוצאת דרכון ומשם כבר תוכלו לבחור מה לעשות עם המסמך היקר הזה. זכרו שאפילו אם אתם בעצמכם לא חושבים על מעבר לחו"ל, יכול להיות שזה כן יעניין את הילדים שלכם ולכן בהחלט כדאי לקחת בחשבון את האפשרות הזאת, אז למה אתם מחכים?

 

איך עושים את זה בפועל?

אחד מהקשיים הכי גדולים של כל מי שחשוב לבדוק את הנושא של זכאות לאזרחות פורטוגלית, זו השאלה איך עושים את כל הבירורים. מאיפה מתחילים בכלל? ואיך אפשר להתמודד עם העובדה שהכול כתוב בפורטוגזית? אפילו למלא טפסים פשוטים זו הופכת להיות משימה שבכלל לא קל להתמודד איתה ולכן ברור מדוע לא כדאי לעשות את זה לבד.

כדאי שתדעו: היום פועלות בישראל לא מעט חברות שעוסקות בנושא של סיוע בקבלת האזרחות הפורטוגלית, אז למה שלא תפנו אל חברה כזאת? אומנם זה נכון שתשלמו כסף על השירות, ולעיתים הסכום גם לא יהיה זניח, אבל מצד שני, זו הדרך הכי טובה שיש לקצר את התהליך ולמקסם את הסיכוי שלכם להצליח לקבל את האזרחות שאולי אתם זכאים לה.

אין סיבה לוותר על הזכויות שלכם וכל שעליכם לעשות זה להחליט לאיזו חברה מקצועית מהתחום הזה אתם חושבים לפנות.

 

כך בוחרים חברה אמינה

מתלבטים איזו חברה תעזור לכם בנושא של השגת אזרחות פורטוגלית? אם כך, אנחנו מציעים שתבדקו:

  • האם זו חברה וותיקה?
  • איזה אנשי מקצוע עובדים בה?
  • מה ההשכלה של אנשי המקצוע שעובדים בחברה?
  • האם כל העובדים יודעים פורטוגזית?
  • לכמה אנשים בשנה מצליחה החברה המקצועית לסייע בהוצאת האזרחות הפורטוגלית?
  • האם המחירים סבירים בעיניכם?

 

ככל שתדעו יותר דברים אודות החברה שממנה אתם רוצים לקבל שירות כך תוכלו להיות בטוחים יותר שאתם במקום הנכון. שימו לב שלפעמים אפילו כדאי לשלם קצת יותר כסף אם בסופו של דבר זה מה שיגרום לכך שתקבלו אזרחות ובהמשך גם דרכון פורטוגלי.