חיפוש

מה אומרת הגדרת המקצוע בפוליסה של ביטוח מנהלים?

במסגרת קנייה ותשלום על ביטוח מנהלים אתם הן חוסכים לקראת הפנסיה והן מבטחים את עצמכם במקרה של אובדן כושר עבודה.

מה משתנה בזכויות שלכם כאשר אתם מגדירים בפוליסה מה המקצוע שלכם?

במסגרת היותכם שכירים בעסק מסוים מגיעות לכם כל מיני זכויות מהמעסיק ומהמדינה במקביל לחובות המוטלות עליכם כדוגמת תשלומי מיסים. ביטוח מנהלים הוא אפיק השקעה במקביל לאפיק קרן הפנסיה שכנראה מוכרת יותר. בהתאם להפרשה החודשים ולחיסכון בביטוח זה, אם חוויתם אובדן כושר עבודה ביטוח מנהלים אמור לכסות חלק מהנזקים הכלכליים שיגרמו בעקבות המצב החדש אליו נקלעתם.

 

ביטוח מנהלים

בשונה מקרן פנסיה, ביטוח מנהלים מתנהל בחברות ביטוח כך שהשכיר קונה פוליסת ביטוח מהחברה. מרגע זה נחתם חוזה בין השכיר לחברת הביטוח כך שבכל חודש השכיר משלם לחברת הביטוח תשלום כך שבמידה והשכיר יחווה אובדן כושר עבודה חברת הביטוח תשלם לו פיצויים או לחילופין, מקרה של מוות, למוטבים שקבע בפוליסה.

 

הפקדה לביטוח מנהלים

שכירים אשר פותחים חסכון בביטוח מנהלים מפקידים בכל חודש כסף לביטוח לפי רצונם כך שתקרת ההפקדה היא עד 7 אחוזים מהמשכורת. במקביל לשכיר, גם המעסיק רשאי להפקיד כסף בהתאם לגובה המשכורת, גם לסכום זה ישנה תקרה והיא 7.5 אחוזים ממשכורת העובד. כך בכל חודש, חוסך השכיר והמעסיק עבור השכיר, כסף בביטוח המנהלים לשימוש עתידי במקרה קיצון.

 

הגדרת מקצוע בפוליסה

מכיוון שהפוליסה נועדה לכסות מקרה של מות המבוטח אך גם מקרה של אובדן כושר אבודה, ישנו נספח בפוליסה אשר מגדיר בעבור המבוטח מה המקצוע בו הוא עוסק. כך, תוכל חברת הביטוח לקבוע במועד מאוחר יותר, באם המקרה הרפואי של המבוטח מונע ממנו המשיך בעבודתו או דווקא בהתאם לעבודה שהגדיר לעצמו הוא כן יכול להמשיך לעבוד כרגיל גם עם המגבלה הרפואית החדשה שנוספה לו.

 

אי הגדרת מקצוע בפוליסת ביטוח מנהלים

אם החלטתם לא להגדיר את המקצוע שלכם בפוליסה, גובה ההפקדה לא ישתנה אך כן סביר שיפגע גובה הפיצוי שלכם במקרה של אובדן כושר עבודה. בעצם, מכיוון שלא מוגדר מקצוע ספציפי, חברת הביטוח תמצא בעבורכם מקצוע כלשהוא שאתם כן יכולים לעבוד בו ובהתאם תקבלו פיצוי נמוך יותר, או כלל לא. כאשר אתם מגדירים מה היא העבודה שלכם בפוליסה, טרם המקרה הרפואי, יותר קל לטעון כי העבודה שלכם נפגעה.

הגדרת המקצוע בפוליסה של ביטוח מנהלים מגדירה לחברת הביטוח מה העבודה בה אתם עובדים. השימוש בהגדרה זאת הוא רק במקרה שחוויתם מקרה אשר פוגע בעבודה שלכם בתחום. אם תוכלו להוכיח כי כושר העבודה שלכם נפגע, לפי הגדרת המקצוע בפוליסה, תהיו זכאים לפיצוי כספי לפי גובה ההפסד בהתאם לעבודה שהגדרתם בפוליסה ובהתאם למקרה הרפואי שחוויתם.

 

מנהל מבוטח

אהבתם את הכתבה?
שתפתו בקליק
כתבות בנושא