law4all.co.il פורטל עורכי הדין
 
שם:
דוא"ל:
טלפון נייד:
אזור מגורים:
תחום:
פרטי הפניה:
שלח
מלל: קטגוריה
חפש באתר
כניסה לרשומים
שם משתמש:
סיסמה:
שכחת סיסמא?
תחום התמחות:
אזור:
חפש בפורטל עורכי הדין
דיני מיסים
תחומים ראשיים באתר
 

תעריפי ארנונה לגני ילדים

 / עו"ד ירון נדם  צפיות : 1566
‏2013/‏08/‏18
באילו רשויות יידרשו גני הילדים לשלם את הארננוה הגבוהה ביותר?

ארנונה לגני ילדים


עוה"ד ירון נדם           אייל אקשטיין


לאחרונה אישרה עיריית תל אביב שינוי בתב"ע (תכנית בנין עיר) הנוגעת להקמת מעונות וגני ילדים פרטיים בתחומי העיר. התב"ע נועדה להקל על ההליך של הקמה ופתיחה של מעונות וגני ילדים, על מנת להגדיל את ההיצע של גני ילדים בעיר ולפתור מצוקה של מחסור בגני ילדים באזורים מסוימים.


אחת ההוצאות העיקריות הקבועות והכבדות של כל בית עסק, גם של גן ילדים פרטי, הינו תשלומי הארנונה השוטפים לרשות המקומית. לפיכך, אם עלה בדעתכם לפתוח גן או מעון פרטיים, רצוי כי הנתון של תשלומי הארנונה השוטפים שתאלצו לשלם בגין הפעלת הגן יעמוד לנגד עיניכם.


לשם כך, ערכנו מדגם השוואתי ודירגנו את תעריפי הארנונה לגני ילדים בעשרים רשויות מקומיות מהמרכז ומהפריפריה. נתון זה עשוי להיות חשוב ומשמעותי למי שמתכוון לפתוח גן או מעון באחת הרשויות הללו. הנתונים שנציג, עשויים להיות מפתיעים, שכן אין בהכרח מתאם בין "חוזקה" של הרשות המקומית ובין תעריפי הארנונה שהיא גובה עבור גני ילדים. יודגש כבר עתה כי גני ילדים המופעלים במסגרת עירונית או של גופי מלכ"ר פטורים מארנונה, ככל והם עומדים בתנאים הקבועים בחוק.שם  הרשותתעריף בצו הארנונה גני ילדים פרטייםרמת גן247.55הרצליה243.40גבעתיים233.79פתח תקווה158.35קרית טבעון155.52תל אביב154.46חולון138.03קרית גת130.66ערד130.16נתניה127.61כרמיאל111.35נהריה109.84חיפה109.4באר שבע101.06ירושלים97.58רמת השרון84.08אשדוד75.52אופקים72.55טבריה65.62בית שאן33.41
  


הבהרה: הנתונים בטבלה מהווים מדגם חלקי בלבד. התעריפים בטבלה הינם תעריף ממוצע לגן בשטח של 100 מ"ר.


ניתן לראות בטבלה כי רמת גן, הרצליה וגבעתיים הינן היקרות ביותר בתעריפי הארנונה של גני הילדים ובהפרש ניכר מיתר הרשויות, כאשר המחירים שם נעים בממוצע בין  230 ל- 250 ₪ למ"ר. בהפרש משמעותי אחריהן ניתן למצוא רשויות כגון פתח תקווה, תל אביב, נתניה, חולון, קרית גת, ערד וקרית טבעון, שבהן התעריפים הממוצעים נעים בין כ- 130 ל – 160 ₪ למ"ר.


מפתיע להיווכח, כי דווקא ברשויות שנחשבות "פריפריה" כגון קרית גת, ערד וקרית טבעון, התעריפים זהים ואף גבוהים מהתעריפים של חלק מערי המרכז. כך למשל, התעריף הממוצע בקרית טבעון שהינו 155 ₪ למ"ר, זהה לתעריף בתל אביב וגבוה מהתעריפים בערי מרכז כגון חולון ונתניה.


במדרג התחתון, קיימות רשויות בהן התעריפים זולים בעשרות אחוזים מהתעריפים ברשויות היקרות, כגון טבריה ששם התעריף 65 ש"ח למ"ר ובית שאן שם התעריף 33 ₪ למ"ר.


יצוין, כי לא בכל הרשויות יש תעריף נפרד לגני ילדים פרטיים. כך למשל, בכרמיאל ובקרית גת, התעריף נקבע על פי סיווג של "עסקים".


יש לזכור, כי רוב גני הילדים והמעונות הפרטיים נפתחים בוילות או דירות מגורים פרטיות, ועל כן יש משמעות רבה לשטח המנוצל והמשמש לצורך גן הילדים אל מול השטח המשמש למגורים, אשר תעריף הארנונה בגינו זול יותר.  


* המחברים הינם עורכי דין במשרד עורכי הדין צבי בן אליעזר ושות', העוסק בתחום המיסוי המוניציפאלי.


 * כל המוצג במאמר זה הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות יעוץ ו/או חוות דעת משפטית כלשהי. המחברים אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.


 
שאל חינם את עורכי הדין המומחים בתחום מלא את פרטיך ועורך דין יצור עימך קשר בהקדם מלא את פרטיך ומזכירת עורך הדין תיצור עימך קשר בהקדם לתאום פגישה
שם: אזור: מטרת פנייה:
דוא"ל: תחום:
טלפון נייד:
שם: אזור: מטרת פנייה:
דוא"ל: תחום:
טלפון נייד:
שם: אזור: מטרת פנייה:
דוא"ל: תחום:
טלפון נייד:
אודות כותב המאמר

בן-אליעזר ושות', משרד עו"ד


משרד עו"ד בן-אליעזר ושות' הוקם, בשנת 1997, על ידי צבי בן-אליעזר. בשנת 2010 הצטרף כשותף למשרד, עורך דין ירון נדם ומועסקים בו בנוסף 4 עו"ד שכירים. פעילותו הבלעדית של המשרד ...


אודות כותב המאמר

מאמרים נוספים מאותו כותב


המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו וכן עלולים להיות טעויות או אי דיוקים במידע המתפרסם. לכן באחריותך לבדוק את אמיתות המידע המוצג באתר וכן אין להסתמך על מידע זה בשום דרך שהיא. למען הסר ספק, התוכן המוצג באתר הוא באחריות המפרסם/עורך הדין כותב המאמר בלבד. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מכותבי המאמרים ו/או מהאתר ו/או מפעיליו כל אחריות. הגלישה באתר הינה בכפוף לתנאים המופיעים בתקנון האתר
פורטל עורכי דין - law4all.co.il | אינדקס עורכי דין | מאמרים משפטיים | פסקי דין | ספקי שרות לעורכי דין |

פסקי דין


האתר נבנה ע"י 2all בניית אתרים