law4all.co.il פורטל עורכי הדין
 
שם:
דוא"ל:
טלפון נייד:
אזור מגורים:
תחום:
פרטי הפניה:
שלח
מלל: קטגוריה
חפש באתר
כניסה לרשומים
שם משתמש:
סיסמה:
שכחת סיסמא?
תחום התמחות:
אזור:
חפש בפורטל עורכי הדין
פלילי
תחומים ראשיים באתר
 

יחסי מין מלאים עם קטינה בהסכמה-מותר או אסור?

 / עו"ד דניאל כפיר  צפיות : 3581
‏2012/‏10/‏03
לשמחתי הרבה ,יש לי הרבה חברים בגילאים צעירים ,חלקם חברים לאימונים באומנויות לחימה וחלקם חברים לדייג .אחת השאלות החוזרת על עצמה פעמים רבות הנה :האם לבחור בגיר מעל גיל 18 או מתחת לגיל 18 מותר לקיים יחסי מין עם בחורה צעירה שעדיין נחשבת קטינה ומתחת לגיל 18 וכמובן ההיפך בין בחורה לקטין???

החלטתי להרים את הכפפה ולבחון את הסוגיה לעומקה כדי שידעו בני הדור הצעיר להבחין בין מותר לאסור ייהנו ויאהבו ולא חלילה יעברו על החוק……!!!!


יחסי מין מלאים עם קטינה בהסכמה-מותר או אסור?


מבוא: 


לשמחתי הרבה ,יש לי הרבה חברים בגילאים צעירים ,חלקם חברים לאימונים באומנויות לחימה וחלקם חברים לדייג .אחת השאלות החוזרת על עצמה פעמים רבות הנה :האם לבחור בגיר מעל גיל 18 או מתחת לגיל 18  מותר לקיים יחסי מין עם בחורה צעירה שעדיין נחשבת קטינה ומתחת לגיל 18 וכמובן ההיפך בין בחורה לקטין???


החלטתי להרים את הכפפה ולבחון את הסוגיה לעומקה כדי שידעו בני הדור הצעיר להבחין בין מותר לאסור ייהנו ויאהבו  ולא חלילה יעברו על החוק……!!!! 


גיל ההסכמה : 


אחד ממונחי היסוד לתשובה הנו המונח גיל ההסכמה והכוונה היא שגיל ההסכמה הוא הגיל שבו אדם נחשב לבוגר דיו מבחינה משפטית על מנת לתת הסכמה משפטית, לקיום יחסי מין עם בן או בת זוג.


וכך הורה המחוקק בסעיף 353 לחוק העונשין : "באישום בשל עבירה לפי סעיפים 346(א) או 347(א), תהיה זו הגנה לנאשם שהבדל הגילים בינו לבין הקטין אינו עולה על שלוש שנים אם הקטין הסכים למעשה ואם המעשה נעשה במהלך יחסי רעות רגילים וללא ניצול מעמדו של הנאשם" 


בעילת קטינה: 


סעיף 345 לחוק העונשין מתייחס למושג של בעילת קטינה וקובע בין היתר כי : .     (א)        הבועל אשה -


(3)      כשהאשה היא קטינה שטרם מלאו לה ארבע עשרה שנים, אף בהסכמתה;


     בעילה מוגדרת : "בועל" – המחדיר איבר מאיברי הגוף או חפץ לאיבר המין של האישה; 


עוד נקבע :בסעיף 346 המתייחס לבעילה אסורה בהסכמה: 


 (א)(1)הבועל קטינה שמלאו לה ארבע עשרה שנים וטרם מלאו לה שש עשרה שנים, והיא אינה נשואה לו, או הבועל קטינה שמלאו לה שש עשרה שנים וטרם מלאו לה שמונה עשרה שנים, תוך ניצול יחסי תלות, מרות, חינוך או השגחה, או תוך הבטחת שווא לנישואין, דינו – מאסר חמש שנים; 


בסעיף 347 המתייחס למעשה סדום נקבע כי:


.          347(א)(1) העושה מעשה סדום באדם שמלאו לו ארבע עשרה שנים וטרם מלאו לו שש עשרה שנים, או העושה מעשה סדום באדם שמלאו לו שש עשרה שנים וטרם מלאו לו שמונה עשרה שנים, תוך ניצול יחסי תלות, מרות, חינוך או השגחה, דינו – מאסר חמש שנים;


קטינה מתחת לגיל 14 : 


התוצאה אם כן הנה כי  בישראל חל איסור מוחלט על קיום יחסי מין עם קטינה שגילה מתחת ל-14 שנים. 


קטינה מעל גיל 16 -18 : 


כאשר מדובר בבחורה צעירה נערה מעל גיל 16 מותר לה לקיים יחסי מין בהסכמה גם עם בגיר ואין משמעות לפער הגילאים.


 קטינה בין הגילאים :14-16 :


כאשר מדובר בקטינה מעל גיל 14 ועד גיל 16 הרי שמותר לקיים יחסי מין בהסכמה במידה ופער הגילאים אינו עולה על שלוש שנים.


ספור מהחיים:


כנגד בחור צעיר הוגש כתב אישום בעבירה של בעילת קטינה הנאשם  הכיר את המתלוננת, קטינה דרך אתר אינטרנט. בסמוך לאחר מכן נפגש המשיב עם המתלוננת והשניים פיתחו יחסי חברות, ואהבה וזאת כאשר הבחור חושב כי המתלוננת היא כבת 15 שנה.


כאשר קיימו יחסי מין בפעם הראשונה ביום 20.5.07, הייתה למעשה בת 13.5 בלבד היה הנאשם  שהוא יליד 89, בן 17 ואחד עשר חודשים. דהיינו: לכאורה, הבדל הגילים לא עלה על 3 שנים,  בהעדר טענה של ניצול מעמדו של הנאשם, נראה לכאורה כי קמה לו הגנה מפני אחריות בפלילים בגין האירוע הראשון של קיום יחסי המין עם המתלוננת.


בית המשפט בהליך המעצר הורה על שחרורו כיוון שכאשר קיימו יחסי מיין בהסכמה למרות שבת זוגו הייתה בת 13.5 היא גרמה לו להאמין שהיא בת 15 דהיינו, בגיל ההסכמה בנסיבות אילו קבע בימ"ש כי יש לשחררו כיוון שאם גרסתו תתקבל יזוכה מהאישום.


 


כותב המאמר:עורך דין דניאל כפיר ,מומחה בפליליים,בוגר אוניברסיטת תל אביב ושופט צבאי בדרגת רב סרן במיל".


אין בתוכן המאמר משום להוות ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי .


אתר הבית : http://www.danielkfir.com


 
שאל חינם את עורכי הדין המומחים בתחום מלא את פרטיך ועורך דין יצור עימך קשר בהקדם מלא את פרטיך ומזכירת עורך הדין תיצור עימך קשר בהקדם לתאום פגישה
שם: אזור: מטרת פנייה:
דוא"ל: תחום:
טלפון נייד:
שם: אזור: מטרת פנייה:
דוא"ל: תחום:
טלפון נייד:
שם: אזור: מטרת פנייה:
דוא"ל: תחום:
טלפון נייד:
אודות כותב המאמר

עורך דין פלילי דניאל כפיר


עורך דין פלילי דניאל כפיר ליצירת קשר -050-5593610

בוגר אונברסיטת תל אביב ,נסיון ומומחיות בפלילי של 20 שנה,שופט צבאי במיל בדרגת רב סרן

אתר הבית www.danielkfir.com ...קרא מאמרים נוספים בתחום:
 אודות כותב המאמר

מאמרים נוספים מאותו כותב


המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו וכן עלולים להיות טעויות או אי דיוקים במידע המתפרסם. לכן באחריותך לבדוק את אמיתות המידע המוצג באתר וכן אין להסתמך על מידע זה בשום דרך שהיא. למען הסר ספק, התוכן המוצג באתר הוא באחריות המפרסם/עורך הדין כותב המאמר בלבד. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מכותבי המאמרים ו/או מהאתר ו/או מפעיליו כל אחריות. הגלישה באתר הינה בכפוף לתנאים המופיעים בתקנון האתר
פורטל עורכי דין - law4all.co.il | אינדקס עורכי דין | מאמרים משפטיים | פסקי דין | ספקי שרות לעורכי דין |

פסקי דין


האתר נבנה ע"י 2all בניית אתרים