law4all.co.il פורטל עורכי הדין
 
שם:
דוא"ל:
טלפון נייד:
אזור מגורים:
תחום:
פרטי הפניה:
שלח
מלל: קטגוריה
חפש באתר
כניסה לרשומים
שם משתמש:
סיסמה:
שכחת סיסמא?
תחום התמחות:
אזור:
חפש בפורטל עורכי הדין
ביטוח לאומי
תחומים ראשיים באתר
 

"לאדם זקן, גם הגבעה הנמוכה ביותר נראית כמו הר".

 / עו"ד שמעון אלפסי  צפיות : 2534
‏2010/‏11/‏28
מדינת ישראל בשונה ממדינות רבות חרתה על דיגלה את אות הרווחה, מדינה סוציאלית הדואגת לאזרחיה באשר הם, חוק בריאות ממלכתי מאפשר לכל אזרח במדינה לקבל סיוע רפואי.
בשל התפתחות הרפואה במדינה האוכלוסייה הולכת ומזדקנת ותוחלת החיים עולה.
הרפואה הטיבה עם האזרח ותרמה רבות לבריאותו אבל יחד עם זאת הרפואה משמרת את האוכלוסייה הבוגרת שרובה הפכה לאוכלוסיה סיעודית, אוכלוסיה הזקוקה לכספים רבים בשל ההוצאות הסיעודיות להם היא נזקקת ותזדקק בעתיד


 


"לאדם זקן, גם הגבעה הנמוכה ביותר נראית כמו הר".


מדינת ישראל בשונה ממדינות רבות חרתה על דיגלה את אות הרווחה, מדינה סוציאלית הדואגת לאזרחיה באשר הם, חוק בריאות ממלכתי מאפשר לכל אזרח במדינה לקבל סיוע רפואי.


בשל התפתחות הרפואה במדינה האוכלוסייה הולכת ומזדקנת ותוחלת החיים עולה.


הרפואה הטיבה עם האזרח ותרמה רבות לבריאותו אבל יחד עם זאת  הרפואה משמרת את האוכלוסייה הבוגרת שרובה הפכה לאוכלוסיה סיעודית, אוכלוסיה הזקוקה לכספים רבים בשל ההוצאות הסיעודיות להם היא נזקקת ותזדקק בעתיד.


המחוקק נתן במעט את דעתו בדאגה לאוכלוסיה הבוגרת, קבלת סיוע מהביטוח הלאומי ("מסכן האזרח שצריך להסתמך ולחיות בקבלת הגמלאות של ביטוח לאומי").


אזרחי רבים במדינה  שילמו כספים רבים לביטוח לאומי , כספים שלו היו צוברים אותם בחשבונם, הגמלה החודשית שהיו מקבלים מהפרשות הייתה מספיקה להם לקיומם היום יומי.


מקצת מהמטלות להם זקוק החולה הסיעודי ואין הוא זכאי, אשפוז במוסד סיעודי, עזרה בעזרים סיעודיים לתפקודו היום יומי, שיפוץ הבית והפיכתו לבית המתאים לצרכיו של החולה הסיעודי.


המחוקק אומנם נתן דעתו להתפתחות תופעה מצערת זאת בחוק הסיעוד הממלכתי, לחולים בוגרים ובעלי הכנסה נמוכה.


החוק מאפשר לחולה לקבל בביתו מטפל המגיע 5 ימים בשבוע ולמשך שעתיים או שלוש שעות ביום (סיוע שלרוב אינו עונה על צרכיו האמתיים של המטופל), בנוסף משרד הבריאות מסייע בתקצוב אשפוז למשפחות במצב כלכלי קשה במיוחד.


נשאלת השאלה באשר לכול אותם חולים נזקקים (למצער, הם רבים מאוד) חולים שאינם עונים להגדרה של "מצב כלכלי קשה במיוחד".


חולים הזקוקים הוצאות רבות, הוצאות שלרוב הופכות לנטל כלכלי כבד לרוב הינו נטל על משפחתם.


קיימים היום שני מסלולים לרכישת ביטוח סיעודי , ביטוח פרטי וביטוח קולקטיבי.


שני המסלולים נועדו אך ורק להעשיר את קופתן של חברות הביטוח ושל קופות החולים במסגרת הביטוח המשלים ולא לתת מענה ביטוח נאות.


הביטוח הפרטי, הינו ביטוח שמוצע על ידי חברות הביטוח והכניסה אליו רק לאחר חתימת הלקוח על הצהרת בריאות, זהו ביטוח יקר, על פי שיטת הפיצוי, אין צורך בהמצאת קבלות בשל ההוצאות שהמבוטח הוציא, עצם העמידה בתנאי הביטוח מזכה בתשלום התביעה ואין קיזוז בין חברות הביטוח.


הביטוח הקולקטיב, מוצע לחברי קופות החולים במסגרת הביטוחים המשלימים, הינו ניפרד מהביטוח הבסיסי ולרוב אף ניתן לרכוש את הביטוח הסעודי בניפרד, יתרונו במחיר הנמוך יחסית.


 למרות שאין דרישה מחברות הביטוח לקבל מהמבוטח הצהרות בריאות אין בזה משום מניעה מצידם לדחות תביעות רבות, בטענה, "שלו ידעו קודם על מצבם של המבוטחים לא היו מקבלות אותם".


מבוטח הפונה לחברות הביטוח על מנת לרכוש ביטוח סיעודי ישכיל אם יבדוק תחילה את ההבדלים הקיימים בין ביטוח פרטי לבין ביטוח קולקטיב בנוסף לפרטים החשובים שעליו יהיה לבדוק בטרם ירכוש ביטוח פרטי.


הביטוח הקולקטיב הינו לרוב על פי שיטת השיפוי על ידי הצגת קבלות ,פיצו בדר כלל של 20% מההוצאות הסעודיות. לעומת  הביטוח הפרטי שהינו פיצוי חודשי וקבוע מראש.


לכל ביטוח קולקטיב יש תאריכי חידוש,  חברת הביטוח חייבת להודיע למבוטח שאין היא מעוניינת להמשיך ולבטח אותו או לתקן את תנאי הביטוח.


הקולקטיב, יכול לא לכסות בעיות בריאות קודמות, תביעות רבות מוגשות בשל סעיף זה ורק באחרונה נתן דעתו המפקח על הביטוח וחייב את חברות הביטוח שעשו ביטוח קולקטיבי ולא החתימו את המבוטח על הצהרת בריאות לא לדחות תביעות של מבוטחים.


חברות הביטוח חייבות להבטיח המשכיות בביטוח בתנאים של מבוטח רגיל, נוצר מצב בו הסכמי הביטוח הקולקטיב נחתמו לתקופה של 3 שנים ובתום התקופה מצא עצמו המבוטח ללא ביטוח ולא נמצאה חברת ביטוח שרצתה לבטח אותו בשל מצבו הבריאותי.


פעולות טרור ותאונות דרכים לא מכוסות בביטוח קולקטיב ובביטוח פרטי הן מכוסות.


הפיצוי בביטוח פרטי בדרך כלל הוא לכל החיים כאשר בביטוח קולקטיב הוא מוגבל.


בביטוח פרטי יש מוטבים כאשר בביטוח קולקטיב אינו קיים כלל.


ישנם מספר פעולות המכונות ADL בביטוח פרטי שמכוסות אף במצב של 6\2 הכוללות אף תשישות נפש, המלצתי להימנע מעשיית ביטוח סעודי הדורש יותר מאי יכולת של 2 פעולות .


מנגד יש לבדוק מה קורה עם ערכי הסילוק האם החולה הסיעודי ימשיך לשלם למרות היותו חולה סיעודי?


המבוטח יבדוק האם ישנו שיפוי כספי עבור מטפל סיעודי בביתו של המבוטח, כמו גם טיפול במוסד סיעודי.


הביטוחים של קופות החולים, דורשים מהמבוטחים תנאים כמעט בלתי אפשריים ולא ניתן לממשם. ומכאן יוצא כי הקופות מרוויחות עלינו בגדול ומתנערות מהאחריות ביום הדין.


אנו עדים לאחרונה לתופעה מדאיגה, למרות שחולים רבים שילמו שנים רבות וחשבו כי קנו חוסן כלכלי מגלים למצער שאינם מכוסים בכיסוי ביטוחי ותלויים בחסדי משפחתם ובחסדי בתי המשפט.


כותב המאמר


משרד עורך דין אלפסי שמעון.


תביעות פיצויים ונזקי גוף, עריכת חוזים מסחריים ומקרקעין,


צוואת, מתנות והסכמי ירושה, ייצוג והופעות בבתי משפט.


טל' 03-9193678, 054-2205940  מוטה גור 7 פתח תקוה


 
שאל חינם את עורכי הדין המומחים בתחום מלא את פרטיך ועורך דין יצור עימך קשר בהקדם מלא את פרטיך ומזכירת עורך הדין תיצור עימך קשר בהקדם לתאום פגישה
שם: אזור: מטרת פנייה:
דוא"ל: תחום:
טלפון נייד:
שם: אזור: מטרת פנייה:
דוא"ל: תחום:
טלפון נייד:
שם: אזור: מטרת פנייה:
דוא"ל: תחום:
טלפון נייד:
אודות כותב המאמר

עורך דין אלפסי שמעון


התמחות המשרדקרא מאמרים נוספים בתחום:
 אודות כותב המאמר

מאמרים נוספים מאותו כותב


המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו וכן עלולים להיות טעויות או אי דיוקים במידע המתפרסם. לכן באחריותך לבדוק את אמיתות המידע המוצג באתר וכן אין להסתמך על מידע זה בשום דרך שהיא. למען הסר ספק, התוכן המוצג באתר הוא באחריות המפרסם/עורך הדין כותב המאמר בלבד. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מכותבי המאמרים ו/או מהאתר ו/או מפעיליו כל אחריות. הגלישה באתר הינה בכפוף לתנאים המופיעים בתקנון האתר
פורטל עורכי דין - law4all.co.il | אינדקס עורכי דין | מאמרים משפטיים | פסקי דין | ספקי שרות לעורכי דין |

פסקי דין


האתר נבנה ע"י 2all בניית אתרים