law4all.co.il פורטל עורכי הדין
 
שם:
דוא"ל:
טלפון נייד:
אזור מגורים:
תחום:
פרטי הפניה:
שלח
מלל: קטגוריה
חפש באתר
כניסה לרשומים
שם משתמש:
סיסמה:
שכחת סיסמא?
תחום התמחות:
אזור:
חפש בפורטל עורכי הדין
דיני מיסים
תחומים ראשיים באתר
 

תיקון חוק המס בהודו וההשלכות על תכנון המס של ישראלים שם

 / עו"ד ד"ר אבי נוב  צפיות : 2962
‏2010/‏09/‏28
תיקון חוק המס בהודו וההשלכות על תכנון מס למשקיעים מישראל בהודו

ממשלת הודו פרסמה נייר עמדה לתיקון פקודת מס הכנסה ההודית הקיימת מאז שנת 1961. התיקון כולל שינויים חשובים לחוקי המס הישיר בהודו. מטרת השינויים הוא לייעל את מערכת המס בהודו באמצעות ביטול עיוותים ויצירת הוראות מס אחידות. התיקונים רלוונטיים עבור תכנוני מס של משקיעים מישראל בהודו.


להלן אפרט את השינויים החשובים:


תושבות התאגיד


נייר העמדה מציע, כי התושבות של חברה זרה תיקבע לפי מבחן "מיקום הניהול האפקטיבי", בדומה לקביעה באמנת המודל של ארגון ה-OECD. כך שאם הניהול האפקטיבי של חברה זרה מתבצע מהודו, היא תיחשב כתושבת הודו לצורכי מס.


מיקום הניהול האפקטיבי יוגדר כאחת משתי חלופות:


1. מיקום קבלת ההחלטות של חברי הדירקטוריון או ההנהלה הבכירה של החברה;


2. במידה והדירקטוריון מאשר רק החלטות מסחריות ואסטרטגיות שהתקבלו ע"י ההנהלה הבכירה   של החברה, יבחן מיקום קבלת ההחלטות בידי ההנהלה הבכירה (ולא בהתאם למקום אישורן בידי הדירקטוריון).


משטר ה-CFC (חברה נשלטת זרה) 


נייר העמדה קובע הוראות חדשות לעניין משטר ה-CFC (בדומה למשטר החנ"ז הישראלי), המעניקות לרשויות המס בהודו זכות למסות את הכנסותיה הפסיביות של חברה זרה הנשלטת, במישרין או בעקיפין, בידי תושבי הודו, במידה שלא חולקו כדיבידנד לבעלי המניות, "כאילו" חולקו לבעלי מניות בהודו ("דיבידנד רעיוני").


רווח הון


בהתאם לנייר העמדה, רווחי הון ייחשבו כהכנסה "ממקור רגיל" לגבי כל הנישומים וככזו, ההכנסה תמוסה בהתאם לשיעור המס החל על אותו הנישום. כמו כן, תתאפשר הפחתה מיוחדת לעניין מניות רשומות למסחר ולגבי יחידות השתתפות בקרנות נאמנות המוחזקות מעל שנה.


כפל מס


בהתאם לנייר העמדה לנישום תשמר הזכות לבחור בין החלת הוראות המס המקומיות ובין החלת הוראות אמנת המס הרלוונטית. ככל שיתוקן החוק בעניין זה, ניתן יהיה להמשיך להשקיע בהודו דרך קפריסין ומאוריציוס.


השלכות על ישראלים


ישראלים רבים הקימו בשנים אחרונות מבנה אחזקות שבו חברה תושבת קפריסין בשליטתם, מחזיקה בחברה תושבת הודו המבצעת את ההשקעות.  היתרון במבנה אחזקות זה הוא שמכירת המניות בחברה ההודית הייתה פטורה ממס הן בהודו והן בקפריסין. תכנון דומה נעשה באמצעות חברה תושבת מאוריציוס. אלא שלאחרונה, הרשויות בהודו הודיעו על הכוונה לתקן את אמנת המס עם קפריסין ומאוריציוס, באופן שיאפשר להודו למסות את העסקה במקרה המתואר לעיל. ככל שלא יתוקנו האמנות, הרי שתיקון החקיקה לא ימנע את תכנון המס כאמור. ניתן להעריך כי ניתן יהיה להמשיך להשקיע בהודו דרך מאוריציוס.


ד"ר אבי נוב, עו"ד, אחד המומחים הבולטים בתחום המיסוי הישראלי והבינלאומי, מייעץ בענייני מס מקומיים ובינלאומיים ובכלל זה תכנוני מס ליחידים וחברות, השגת אישורי מס מקדמיים, ייצוג מול רשויות המס, ניתוב הכנסות שמקורן בחו"ל לישראל בצורה היעילה ביותר, וכן מתן חוות דעת מקצועיות. ד"ר נוב עורך את אתר האינטרנט הישראלי לתכנוני מס בינלאומיים, כולל מאמרים וחדשות מיסוי: http://www.IsraelTaxLaw.com
ניתן לפנות לכותב במייל: avinov@bezeqint.net


 
שאל חינם את עורכי הדין המומחים בתחום מלא את פרטיך ועורך דין יצור עימך קשר בהקדם מלא את פרטיך ומזכירת עורך הדין תיצור עימך קשר בהקדם לתאום פגישה
שם: אזור: מטרת פנייה:
דוא"ל: תחום:
טלפון נייד:
שם: אזור: מטרת פנייה:
דוא"ל: תחום:
טלפון נייד:
שם: אזור: מטרת פנייה:
דוא"ל: תחום:
טלפון נייד:
אודות כותב המאמר

ד"ר אבי נוב, עורכי דין


ד"ר אבי נוב, עו"ד, אחד המומחים הבולטים בתחום המיסוי הישראלי והבינלאומי, מייעץ בענייני מס מקומיים ובינלאומיים ובכלל זה תכנוני מס ליחידים וחברות, השגת אישורי מס מקדמיים, ייצוג מול רשויות המס, ניתוב הכנסות שמקורן בחו"ל ל ...


אודות כותב המאמר

מאמרים נוספים מאותו כותב


המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו וכן עלולים להיות טעויות או אי דיוקים במידע המתפרסם. לכן באחריותך לבדוק את אמיתות המידע המוצג באתר וכן אין להסתמך על מידע זה בשום דרך שהיא. למען הסר ספק, התוכן המוצג באתר הוא באחריות המפרסם/עורך הדין כותב המאמר בלבד. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מכותבי המאמרים ו/או מהאתר ו/או מפעיליו כל אחריות. הגלישה באתר הינה בכפוף לתנאים המופיעים בתקנון האתר
פורטל עורכי דין - law4all.co.il | אינדקס עורכי דין | מאמרים משפטיים | פסקי דין | ספקי שרות לעורכי דין |

פסקי דין


האתר נבנה ע"י 2all בניית אתרים