law4all.co.il פורטל עורכי הדין
 
שם:
דוא"ל:
טלפון נייד:
אזור מגורים:
תחום:
פרטי הפניה:
שלח
מלל: קטגוריה
חפש באתר
כניסה לרשומים
שם משתמש:
סיסמה:
שכחת סיסמא?
תחום התמחות:
אזור:
חפש בפורטל עורכי הדין
גירושין ודיני משפחה
תחומים ראשיים באתר
 

כיצד לבחור עורך דין שמתגרשים

 / עו"ד עו"ד אודליה חן  צפיות : 3287
‏2010/‏05/‏31
החלטתם להפרד כיצד תדעו בידי איזה עורך דין תפקידו את חייכם?

 


איך לבחור עורך דין כשמחליטים להיפרד?תיק גירושין אינו נגמר בהכרח בפסק דין. לעתים העימות מסתיים בהשגת הסכם גירושין.

הדבר החשוב ביותר בעת בניית אסטרטגיית גירושין היא לא לעשות זאת בעצמכם. אתם מעורבים בנושא בצורה רגשית, שעלולה לפגום בשיקול דעתכם. אסטרטגיית גירושין נכונה תאפשר לכם להתמודד עם התהליך בצורה רגועה יותר, ולכן חשוב לתכננה בעזרת איש מקצוע, כלומר עורך דין המתמחה בענייני גירושין.


כאשר שני בני זוג מעוניינים לסיים נישואין, הם יכולים לבצע זאת על ידי מתן גט תוך הסכמה בינהם לגבי אופן פירוק השותפות, המתבטאת בצורת הסכם גירושין שבעקבותיו מתן גט. במידה ובני הזוג אינם מגיעים להסכמה לגבי אופן הפרידה, הם יפנו אל בית דין רבני או בית משפט לענייני משפחה על מנת לבצע עבורם את ההחלטות לגבי דרך פירוק השותפות.


זוגות רבים בוחרים בעימות חזיתי בתור דרך לפתרון הסכסוך ביניהם, מצב המביא להרס הדדי. הגעה לפתרון הוגן ומוסכם בנושא הפרידה יכול לאפשר פרידה בדרכי שלום. משא ומתן להשגת הסכם גירושין מוסכם, קשה עד כמה שיהיה, יכול לחסוך זמן, כסף וסבל לשני בני הזוג, ויכול להקל על קשר ביניהם בעתיד, במיוחד אם קשר זה מתחייב מכך שיש להם אינטרסים משותפים, ועל אחת כמה וכמה אם יש להם ילדים משותפים.


על מנת שבני זוג יוגדרו כגרושים, עליהם לעבור מספר פעולות טקסיות (מתן גט), שרק לאחריהן הם יוגדרו רשמית כגרושים. על מתן גט להעשות מתוך רצון חופשי של בני הזוג, וכל נסיון לכפות את הפעולות עליהם עלול לגרום לפגיעה בכשרות הגט.


כיצד בוחרים עורכי דין לתהליך גירושין


טיפול משפטי בנושאי גירושין דורש מיומנות ונסיון. ישנם עורכי דין רבים הפועלים בתחום דיני המשפחה, אך לא כל עורך דין יהיה בעל המומחיות הנדרשת על מנת לייצג אתכם בצורה המקצועית ביותר.

בחירת עורך דין היא תהליך חשוב ביותר, מאחר ותהליך גירושין הוא תהליך ארוך, ולכן עורך דין אותו תבחרו ילווה אתכם לאורך דרך ארוכה. לכל אורך התהליך עלולים להיווצר התפתחויות וסיבוכים בלתי צפויים, ולכן עורכי דין רבים עשויים להתברר כבחירה לא מתאימה, מאחר ולא יהיו להם הכלים להתמודד עם אותן בעיות בדרך.

חשוב מאד כי תהיו מעורבים בכל ההחלטות והפעולות בהן ינקוט עורך הדין שלכם, על מנת שלא תהיו מופתעים בשלב מאוחר מדי. לצערנו, עורכי דין רבים נוהגים לבצע פעולות ללא עדכון שוטף של לקוחותיהם. אתם כלקוחות זכאים לקבל תשובות באשר להתפתחות בבית המשפט, לרבות קבלת מידע בדבר טענות הצד שכנגד. אין סיבה כי את התהליך ינהלו עורכי דין בלי לשתף אתכם בכל מהלך קבלת ההחלטות. זכותכם לקבל מעורך הדין שלכם את כל המידע הנדרש על מנת לקבל את ההחלטות המתאימות לכם, ולבחור דרך פעולה גם אם היא לא מומלצת על ידי עורכי דין כאלה ואחרים.

במקביל, חשוב כי תעדכנו את עורך הדין שלכם בכל מידע שעלול להיות משמעותי במהלך הליך הגירושין שלכם. גם עורכי דין מעולים יכשלו בתפקידם אם תסתירו מהם פרטי מידע משמעותיים, העלולים להתגלות במפתיע במהלך הליך הגירושין. גם פרטים הנראים לכם שוליים עשויים להפוך לפרטים מרכזיים בידי עורך דין מנוסה, ולכן כדאי שתשאירו את ההחלטות לגבי רמת החשיבות של כל פרט למי שמנוסה בקבלת החלטות מסוג זה.

כפי שציינו קודם, הליך גירושין הוא לעיתים קרובות תהליך ארוך וסבוך. עם זאת, הכנה נכונה מצדכם יכולה לסייע לקיצור התהליך ולהפיכתו לקל הרבה יותר. עורך דין טוב יוכל להכין אתכם לשלבים המכריעים על ידי איסוף המידע והכנת הקרקע עוד כשהתהליך בתחילתו. לפיכך, חשוב לבחור עורך דין כבר כאשר אתם בתחילת התהליך, ולא להמתין עד לרגע האחרון.

המלצה אחרונה והכי חשובה, אם עורך הדין שבחרתם הנו מומחה בדיני משפחה וגם מגשר אתם על דרך המלך!!


בהצלחה!


 


 


 


 
שאל חינם את עורכי הדין המומחים בתחום מלא את פרטיך ועורך דין יצור עימך קשר בהקדם מלא את פרטיך ומזכירת עורך הדין תיצור עימך קשר בהקדם לתאום פגישה
שם: אזור: מטרת פנייה:
דוא"ל: תחום:
טלפון נייד:
שם: אזור: מטרת פנייה:
דוא"ל: תחום:
טלפון נייד:
שם: אזור: מטרת פנייה:
דוא"ל: תחום:
טלפון נייד:
אודות כותב המאמר

אודליה חן, משרד עורכי דין וגישור


משרד עורכי דין אודליה חן הנו מהמובילים במשרדי עורכי הדין בארץ בתחום דיני משפחה, ירושה וצוואות.

צוות המשרד הנו בעל נסיון רב בתחום דני המשפחה והירושה, העבודה המשפטית של המשרד מבוצעת ברמה הגבו ...


אודות כותב המאמר

מאמרים נוספים מאותו כותב


המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו וכן עלולים להיות טעויות או אי דיוקים במידע המתפרסם. לכן באחריותך לבדוק את אמיתות המידע המוצג באתר וכן אין להסתמך על מידע זה בשום דרך שהיא. למען הסר ספק, התוכן המוצג באתר הוא באחריות המפרסם/עורך הדין כותב המאמר בלבד. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מכותבי המאמרים ו/או מהאתר ו/או מפעיליו כל אחריות. הגלישה באתר הינה בכפוף לתנאים המופיעים בתקנון האתר
פורטל עורכי דין - law4all.co.il | אינדקס עורכי דין | מאמרים משפטיים | פסקי דין | ספקי שרות לעורכי דין |

פסקי דין


האתר נבנה ע"י 2all בניית אתרים