law4all.co.il פורטל עורכי הדין
 
שם:
דוא"ל:
טלפון נייד:
אזור מגורים:
תחום:
פרטי הפניה:
שלח
מלל: קטגוריה
חפש באתר
כניסה לרשומים
שם משתמש:
סיסמה:
שכחת סיסמא?
תחום התמחות:
אזור:
חפש בפורטל עורכי הדין
גירושין ודיני משפחה
תחומים ראשיים באתר
 

משפחה חד מינית

 / עו"ד יניב למבז  צפיות : 3990
‏2010/‏01/‏23
משפחות חד מיניות- אחוז אחד מכלל התאים המשפחתיים. מדובר בבני זוג מאותו המין החיים ביחד ועונים על ההגדרה של ידועים בציבור. המאבק להכרה בזכויות מדבר על כך שהם ידועים בציבור ואין סיבה להפלותם לרעה. הם לא יכולים להתחתן בישראל.


משפחות חד מיניות- אחוז אחד מכלל התאים המשפחתיים. מדובר בבני זוג מאותו המין החיים ביחד ועונים על ההגדרה של ידועים בציבור. המאבק להכרה בזכויות מדבר על כך שהם ידועים בציבור ואין סיבה להפלותם לרעה. הם לא יכולים להתחתן בישראל.

משפחות חד מיניות והתפתחות הפסיקה- בשנים האחרונות יש מגמה של הכרה מפורשת בדרך החיים ההומו-לסבית ובזכותם של ההומואים והלסביות לחיות בגלוי ובצוותא ולהקים תאים משפחתיים. תחילת הליך הקבלה של דרך חיים זו הייתה במספר שינויים חקיקתיים. 1988- ביטול האיסור הפלילי על משכב זכר. 92- נוסף לחוק שוויון הזדמנויות בעבודה איסור על אפליה בגין נטייה מינית. 97- חוק איסור לשון הרע קבע שאין לבזות אדם על סמך נטייתו המינית. 98- חוק למניעת הטרדה מינית כלל תחת הגדרה מינית גם התייחסות מבזה או משפילה המופנית לאדם ביחס למינו או לנטיית מינו. יש כיום הכרה בזכותו של כל אדם לפתח משפחה והורות כראות נפשו. בפסיקת בתי המשפט ניתן לראות את ההכרה בתבנית המשפחתית הזו. בראש רשימת פסקי הדין יש את פסק דין דנילוביץ. פסק דינו של ברק מבוסס על החוק לשוויון הזדמנויות בעבודה ודורנר קובעת גישה רחבה יותר של שוויון שנובע מהנורמות בארץ. הוא מהווה תקדים מהותי וחשוב להכרה בדרך החיים ההומו לסבית. בעקבות פסק הדין קיבלה אוניברסיטת תל אביב ב- 95 את תביעתו של פרופ' עוזי אבן והעניקה לבן זוגו זכויות. בג"צ 5398/96 שטיינר נגד שר הממונה על תשלום הגמלאות בצה"ל. שטיינר היה ידוע בציבור של מישהו שנהרג בצבא והוא רצה לקבל זכויות. פטריק לוי נגד מבטחים- בית הדין לעבודה נתן פסק דין הצהרתי שידועים בציבור בני אותו מין זכאים לזכויות כמו ידועים בציבור רגילים. בית משפט השלום בחיפה אמר שהמונח בן זוג בחוק למניעת אלימות במשפחה פורש ככולל גם בן זוג מאותו המין. אישור של הסכמים של חיים משותפים בין בני זוג מאותו מין- יש כבר שני פסקי דין שאישרו הסכמים כאלו. הכרה נוספת באה לידי ביטוי במשרד הפנים כאשר זוג חד מיני שאחד מהם אזרח ישראלי ואחד אזרח זר מתחיל הליך התאזרחות דומה לזה שבין בני זוג שלא מאותו מין. הורות לסבית- שנת 96. היום יש שלושה תיקים בבית המשפט העליון בנושא הורות חד מינית.


 
שאל חינם את עורכי הדין המומחים בתחום מלא את פרטיך ועורך דין יצור עימך קשר בהקדם מלא את פרטיך ומזכירת עורך הדין תיצור עימך קשר בהקדם לתאום פגישה
שם: אזור: מטרת פנייה:
דוא"ל: תחום:
טלפון נייד:
שם: אזור: מטרת פנייה:
דוא"ל: תחום:
טלפון נייד:
שם: אזור: מטרת פנייה:
דוא"ל: תחום:
טלפון נייד:
אודות כותב המאמר

למבז, רז ושות'


משרדינו הינו משרד עורכי דין המתמחה בעיקר בתחומי המשפט האזרחי לרבות ליטיגציה משפטית (הופעות בבתי משפט), דיני חברות, עסקאות מקרקעין ונזיקין.

תחומי פעילות אלו כוללים מתן יעוץ וליווי לחברות בתחומי פעיל ...


אודות כותב המאמר

מאמרים נוספים מאותו כותב


המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו וכן עלולים להיות טעויות או אי דיוקים במידע המתפרסם. לכן באחריותך לבדוק את אמיתות המידע המוצג באתר וכן אין להסתמך על מידע זה בשום דרך שהיא. למען הסר ספק, התוכן המוצג באתר הוא באחריות המפרסם/עורך הדין כותב המאמר בלבד. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מכותבי המאמרים ו/או מהאתר ו/או מפעיליו כל אחריות. הגלישה באתר הינה בכפוף לתנאים המופיעים בתקנון האתר
פורטל עורכי דין - law4all.co.il | אינדקס עורכי דין | מאמרים משפטיים | פסקי דין | ספקי שרות לעורכי דין |

פסקי דין


האתר נבנה ע"י 2all בניית אתרים