law4all.co.il פורטל עורכי הדין
 
שם:
דוא"ל:
טלפון נייד:
אזור מגורים:
תחום:
פרטי הפניה:
שלח
מלל: קטגוריה
חפש באתר
כניסה לרשומים
שם משתמש:
סיסמה:
שכחת סיסמא?
תחום התמחות:
אזור:
חפש בפורטל עורכי הדין
פנה חינם אל עורך הדין
שם:
טלפון נייד:
מייל:
אזור:
תחום:
פרטי הפניה:
 
 
חיפוש פסק דין חפש פסקי דין לפי שם עורך הדין
חזור
בתאריך: 17.03.2008

מדינת ישראל - נגד - קזו כהן אברהם

ת"ת (תל-אביב-יפו) 20722/06
מדינת ישראל
נ ג ד
קזו כהן אברהם
בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתעבורה תל-אביב-יפו
[17.3.08]
כבוד השופט שלמה איזקסון
בשם המאשימה – עו"ד ליפקיס - עמר
הכרעת - דין
1. הנאשם הובא לדין על כך שבנוהגו את רכבו, במועד הנקוב בכתב האישום, בצומת הרחובות בלפור - העצמאות בבת ים, נכנס לצומת ועבר בו, מנתיב נסיעה ממנו אסורה הכניסה לצומת והמשך הנסיעה בו.
2. בישיבת ההקראה כפר הנאשם באישום ועוד אז הציג לי שני צילומים של זירת האירוע, במגמה לתמוך את טענתו לפיה נהג כדין.
3. בישיבת ההוכחות העידו עורכת הדו"ח והנאשם. עורכת הדו"ח ציינה שעמדה סטטית ברח' העצמאות, כשפניה מערבה לכיוון רח' בלפור. או אז הבחינה בנאשם, כשהוא עושה את דרכו ברח' בלפור, מדרום לצפון ופונה ימינה מנתיב נסיעה שנועד לנסיעה ישר - צפונה - לתוך רח' העצמאות.
4. במעמד עריכת הדו"ח הגיב הנאשם במילים: "פניתי את הכביש שלא יהיה עומס, היו הולכי רגל והרכב שלי הפריע להם. פניתי את הדרך, נעצרתי לפני מעבר חציה".
5. בחוקרו את עורכת הדו"ח חקירה שכנגד, התמקד הנאשם ארוכות בשאלה האם אמנם עורכת הדו"ח הבחינה בהתנהלותו בצומת. שכן, בעניין זה גרס הנאשם, שגבה של עורכת הדו"ח היה מופנה אל הצומת כשהיא עסוקה, ברישום דו"ח לנהג אחר ואילו שוטר אחר שניצב במקום, הבחין בהתנהלותו והורה לו לעצור.
6. בעניין זה לא הרפה הנאשם מעורכת הדו"ח, כשהוא טוען שלא היה לה כל אפשרות לראות את דרך הגעתו לצומת ואופן התנהלותו בתוכה. על כן - לטענת הנאשם - אין היא יודעת לתאר מכלי ראשון, את אשר ארע והדו"ח מבוסס כולו על התרשמותו של העד השוטר שעמד בצומת והורה לו לעצור. ברם, עד זה לא ערך את הדו"ח ולא הגיע לדיון בבית המשפט.
7. בתשובה לשאלות הנאשם, השיבה עורכת הדו"ח, שיתכן שהיה איתה שוטר נוסף ברם, הדו"ח משקף רק את אשר היא עצמה ראתה.
8. בעדותו בפני חזר הנאשם על טענתו לפיה פנה ימינה מהנתיב הימני, לא מהנתיב השמאלי. לדבריו, לא עקף כל רכב והמשיך בנסיעה מהנתיב הימני ופנה ימינה. הנאשם טוען כי סבר שמדובר בבדיקת רשיונות שגרתית שכן לא עבר כל עבירה. אך לפתע לאחר שעורכת הדו"ח סיימה לערוך את רישומיה, הודיעה לו על כך שביצע את העבירה של כניסה לצומת מנתיב נסיעה שממנו אסורה הפניה והמעבר בצומת.
9. את עיקר טענותיו הפנה הנאשם כנגד עורכת הדו"ח כשטען כי היתה עם גבה לכיוון נסיעתו, כך שלא היתה לה כל אפשרות להבחין בנעשה בצומת והדו"ח שנרשם כנגדו, לחלוטין איננו צודק.
10. במסגרת מסמכים שהנאשם הגיש לי, במועד ההקראה, בנוסף לשתי התמונות, מצוי גם מסמך שעניינו ערעור על דו"ח תעבורה. מסמך זה כתב הנאשם בכתב ידו במועד שבו נערך הדו"ח, זמן קצר לאחר מכן, כשפנה לתחנת המשטרה וביקש את ביטול הדו"ח. במסמך זה, שנכתב בסמיכות מיידית לאחר שנערך כנגדו הדו"ח, לא ציין הנאשם אף לא במילה אחת שעורכת הדו"ח היתה עם גבה אליו ואל הצומת ועל כן לא היתה יכולה להבחין בנעשה במקום.
11. לאחר שבחנתי את גירסת עורכת הדו"ח ואת גירסת הנאשם, שוכנעתי להעדיף את גירסת עורכת הדו"ח על פני גירסת הנאשם. אני דוחה את הטענה שהעלה הנאשם כנגד עורכת הדו"ח לפיה, היתה עם גבה אל הצומת ולא היתה יכולה להבחין בהתנהלותו. אילו היה ממש בטענה זו, צריך היה הנאשם להעלותה על הכתב, סמוך מיד לאחר שנערך הדו"ח כנגדו, כאשר הגיש את המסמך הנושא את הכותרת "ערעור על דו"ח תעבורה". לא זו בלבד שאין לטענה זו זכר במסמך הנ"ל, אלא שבשל העלאתה, באיחור של מעט פחות מ - 4 שנים לאחר האירוע, בעת הדיון בבית המשפט, מאבדת טענה זו ממהימנותה וגורמת לחיזוק גירסת עורכת הדו"ח.
12. אחר הדברים האלה ולאחר שהזהרתי את עצמי שאני סומך על עדות יחידה, אני מוצא את הנאשם אשם בעבירה שבכתב האישום.
ניתנה והודעה היום יום ג', י' באדר ב' התשס"ח 17.3.08

פסקי דין נוספים של עורכי הדין


המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו וכן עלולים להיות טעויות או אי דיוקים במידע המתפרסם. לכן באחריותך לבדוק את אמיתות המידע המוצג באתר וכן אין להסתמך על מידע זה בשום דרך שהיא. למען הסר ספק, התוכן המוצג באתר הוא באחריות המפרסם/עורך הדין כותב המאמר בלבד. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מכותבי המאמרים ו/או מהאתר ו/או מפעיליו כל אחריות. הגלישה באתר הינה בכפוף לתנאים המופיעים בתקנון האתר
פורטל עורכי דין - law4all.co.il | אינדקס עורכי דין | מאמרים משפטיים | פסקי דין | ספקי שרות לעורכי דין |

פסקי דין


האתר נבנה ע"י 2all בניית אתרים