law4all.co.il פורטל עורכי הדין
 
שם:
דוא"ל:
טלפון נייד:
אזור מגורים:
תחום:
פרטי הפניה:
שלח
מלל: קטגוריה
חפש באתר
כניסה לרשומים
שם משתמש:
סיסמה:
שכחת סיסמא?
תחום התמחות:
אזור:
חפש בפורטל עורכי הדין
פנה חינם אל עורך הדין
שם:
טלפון נייד:
מייל:
אזור:
תחום:
פרטי הפניה:
 
 
חיפוש פסק דין חפש פסקי דין לפי שם עורך הדין
חזור
בתאריך: 17.03.2008

מדינת ישראל - נגד - אבישר אבנר

ת"ת (תל-אביב-יפו) 29366/07
מדינת ישראל
נ ג ד
אבישר אבנר
בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתעבורה תל-אביב-יפו
[17.03.2008]
כב' השופט עופר נהרי
הכרעת דין
כלפי הנאשם (נהג מונית) הוגש כתב אישום המייחס לו עבירה על תקנות 64(ד) ו-22(א) לתקנות התעבורה בכך שכאשר נהג ברכב לא ציית עפ"י הטענה לתמרור ב-37 שהיה מוצב בכיון נסיעתו בכך שלא עצר את רכבו כמצוותו הראשונה של התמרור ואף לא נתן זכות קדימה לכלי רכב אחרים כמצוותו השניה התמרור.
הנאשם כפר ונשמעו הראיות.
מטעם התביעה העידו השוטרים המתנדבים מר אוריאל רז (ע.ת.1) ומר יבגני פלפיי (ע.ת.2) ובמסגרת ראיות התביעה הוגשו המסמכים הבאים:
- הדו"ח שנערך (ת/1) (ע"י ע.ת.1).
- מזכר שנערך ע"י ע.ת.1 בקשר עם נהג מונית נוסף מר ששון נח שנכח במקום האירוע (ת/2) (עמוד אחד).
- מזכר נוסף שנערך ע"י ע.ת.1 (ת/3) (שלושה עמודים).
- מזכר שנערך ע"י ע.ת.2 (ת/4) (שלושה עמודים, כולל סקיצה).
מטעם ההגנה העיד הנאשם עצמו (ע.ה.1), נהג מונית מר ששון נח (ע.ה.2) ומר רשתי עזרא (ע.ה.3).
לבקשת הנאשם הוגש מטעם ההגנה מכתב מקצין תלונות הציבור (אליו פנה הנאשם בעקבות האירוע) ובו תשובת הקצין וקביעתו כי תלונת הנאשם תיגנז כתלונה בלתי מוצדקת. (נ/1).
לאחר ששמעתי בתשומת לב רבה את העדים ונתתי את דעתי בכובד ראש לראיות מסקנתי היא כי עלה בידי התביעה להוכיח כדבעי את ביצוע העבירות כמיוחס לנאשם בכתב האישום.
ואלה הם נימוקיה המצטברים של הכרעת הדין המרשיעה:
1. השוטרים המתנדבים ערכו מסמכים מפורטים ומקצועיים ולא מצאתי כל חסר, פגם או תמיהה באכיפה וברישומים שביצעו בתיק זה.
2. השוטרים המתנדבים עשו עלי רושם מהימן בעדויותיהם ומצאתי קוהרנטיות בין עדויותיהם למיכלול הראיות והנסיבות.
3. לשוטרים המתנדבים היתה תצפית קרובה וטובה ואף הנאשם עצמו אישר בעדותו כי הם אכן עמדו במקום שבו סימנו בתרשים כי עמדו וכי היה שדה ראיה פתוח וקרוב בינו לבינם וכן כי היתה ראות טובה באותה שעת צהריים בה התרחש האירוע.
4. אני מקבל כאמינה את עדותם של שני השוטרים המתנדבים על כי הנאשם לא עצר את רכבו כנדרש ולאחר מכן אף קיפח את זכות הקדימה של כלי רכב להם היתה שמורה זכות הקדימה, והכל כמפורט ומשורטט באופן ברור בדו"ח ובמזכרים.
5. יתרה מכך: אני מוצא חיזוק, הן בקשר לתצפית הראויה ולתשומת הלב לאירוע של שוטרים המתנדבים באירוע, והן לעצם ההבחנה בביצוע העבירה ע"י הנאשם, וזאת במזכר ת/2 עליו חתום לא אחר מאשר עד הגנה מס' 2 מר ששון נח.
6. לא מצאתי כי עלה בידי ההגנה לסתור או לכרסם מעוצמת ראיות התביעה בתיק זה או לעורר ספק סביר.
7. נחה דעתי, לאור מכלול העדויות, כי השוטרים לא היו עסוקים בכל דבר אחר בעת הרלוונטית אלא בתצפית אל עבר מכוניתו של הנאשם והתנהלותו, ודבר זה אף מתחזק כאמור מן המזכר ת/2 החתום ע"י ע.ה.2 כמו גם מעדותו של ע.ה.2 בעמ' 6 שורה 23 ובעמ' 7 שורה 14 לפרוטוקול.
8. עד הגנה מס' 2 אשר קיבל מהשוטרים המתנדבים דו"ח על עבירה זהה והשלים עמו, סיפר בעדותו בבית המשפט (כפי שגם נרשם כי אמר וחתם בת/2) כי ראה שהנאשם עשה את אותו דבר בכביש וזאת מעט לאחר שהוא (ע.ה.2) עשה זאת.
ע.ה. 2 ניסה אמנם בשלב מסויים בעדותו להתכחש לאמירותיו, אולם ניכר בעיני כי, בכל הכבוד, ביקש הוא לסייע בכך לנאשם (שהינו חברו כנהג מונית מזה כ-50 שנה לדבריו) יותר מאשר לדבוק בתמונת מצב הדברים המדוייקת.
9. באשר לע.ה.3 הרי שזה העריך שהשוטרים עמדו במרחק של כ-150 מטר מן המקום, דבר שכמובן מנותק לחלוטין מן המציאות ומעיד על אומרו כי לא ניתן להסתמך על עדותו.
10. לא אצא ידי חובתי לבסוף באם לא אומר כי מסתמן בעיני שעם כל הכבוד לנאשם, וכמפורט בהרחבה במזכרים שכתבו השוטרים המתנדבים, וגם עפ"י התרשמותי הבלתי אמצעית מן העדים, ניסה הנאשם להשפיע בדרך בלתי ראויה על אחרים להעיד לטובתו בקשר עם אירוע זה.
במזכרים ובעדויות השוטרים המתנדבים נאמר האמור לעיל באופן ברור וישיר, ואילו התרשמותי שלי בענין זה נשענת על התוכן, הסתירות, והתמיהות בעדויויהם של ע.ה.2 וע.ה.3 כמו גם כאמור על הרושם הישיר שעשו עלי העדים הללו בהופעתם מולי על דוכן העדים.
11. באשר לתלונה שהגיש הנאשם לקצין תלונות הציבור, הרי שתשובת קצין התלונות אשר עותק ממנה בחר הנאשם להגיש לבית המשפט (נ/1) מדברת בעד עצמה ואיננה תורמת להגנתו של הנאשם בתיק זה.
12. לאור כל האמור לעיל, אני מרשיע את הנאשם בעבירה שיוחסה לו בכתב האישום.
ניתנה היום, 17/3/08, במעמד הצדדים.

פסקי דין נוספים של עורכי הדין


המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו וכן עלולים להיות טעויות או אי דיוקים במידע המתפרסם. לכן באחריותך לבדוק את אמיתות המידע המוצג באתר וכן אין להסתמך על מידע זה בשום דרך שהיא. למען הסר ספק, התוכן המוצג באתר הוא באחריות המפרסם/עורך הדין כותב המאמר בלבד. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מכותבי המאמרים ו/או מהאתר ו/או מפעיליו כל אחריות. הגלישה באתר הינה בכפוף לתנאים המופיעים בתקנון האתר
פורטל עורכי דין - law4all.co.il | אינדקס עורכי דין | מאמרים משפטיים | פסקי דין | ספקי שרות לעורכי דין |

פסקי דין


האתר נבנה ע"י 2all בניית אתרים