law4all.co.il פורטל עורכי הדין
 
שם:
דוא"ל:
טלפון נייד:
אזור מגורים:
תחום:
פרטי הפניה:
שלח
מלל: קטגוריה
חפש באתר
כניסה לרשומים
שם משתמש:
סיסמה:
שכחת סיסמא?
תחום התמחות:
אזור:
חפש בפורטל עורכי הדין
פנה חינם אל עורך הדין
שם:
טלפון נייד:
מייל:
אזור:
תחום:
פרטי הפניה:
 
 
חיפוש פסק דין חפש פסקי דין לפי שם עורך הדין
חזור
בתאריך: 17.03.2008

מדינת ישראל - נגד - מ’ ד’

ת"פ (תל-אביב-יפו) 3269/07
מדינת ישראל
נ ג ד
מ’ ד’
בית משפט השלום תל-אביב-יפו
[17.03.2008]
כב' השופטת רחל גרינברג
בשם המאשימה - עו"ד קובי עזרא
בשם הנאשם – עו"ד קפלנסקי
הכרעת דין
הנאשם הואשם בעברות אלימות פיזית ומילולית נגד חברתו באותה עת, הסגת גבול לדירתה והחזקה שלא כדין של סכין.
תמצית כתב האישום
א. ביום 21.4.07 בלילה, בילה הנאשם עם המתלוננת ואחרים בחוף הים באשדוד ונטען כי הכה אותה בחוזקה בעורפה.
ב. חברו פבל ניסה להתערב והנאשם איים להרוג את המתלוננת והוסיף שיקח אותה לפרדס ויחתוך אותה לחלקים.
ג. בהמשך, המתלוננת הגיעה לבית הנאשם ולקחה משם חפציה. הנאשם טילפן אליה ואיים להגיע לביתה בבני ברק ולדקור את מי שיפגוש שם וכן לשרוף את הבית. הוא הוסיף ואמר: "אם תצאי מהבית לא אעשה לך כלום, אם לא תצאי אשבור את הדלת ואכנס הביתה וכל מי שיהיה שם יקבל ממני" - עובדה מס' 3.
ד. הנאשם הגיע לדירת המתלוננת באותו בוקר בשעה 07.00, ולפי הנטען, דפק בחוזקה על הדלת כשהוא אוחז סכין. הוא לא נענה והסיג גבול בכך שטיפס למרפסת הדירה וניסה לפתוח חלון. תוך כדי כך נעצר ע"י המשטרה.
ה. הוא הוסיף ואיים באומרו לשוטר שידקור את המתלוננת בנוכחותו.
הנאשם הודה במרבית עובדות כתב האישום, למעט החזקת הסכין- ראה עמ' 4 ש' 4- 7 לפרוטוקול. כמו כן הודה גם בהסגת גבול- ראה סיכומי ההגנה עמ' 21 ש' 17- 18. נקודת המחלוקת מצטמצמת אפוא רק לעניין החזקת הסכין שבעובדה מס' 4.
ראיות התביעה
מטעם התביעה העידו י’ קרבץ, חברתה לדירה של המתלוננת אשר היתה בבית בעת שהנאשם הגיע לשם באותו בוקר ושוטר סיור דני סדיס שהוזעק לדירה. לאור צמצום נקודת המחלוקת לעניין הסכין בלבד, התביעה וויתרה על העדתה של המתלוננת.
עדותה של י’:
היא וחברתה גרו יחד בדירה בבני ברק (להלן הדירה). הנאשם היה חבר של י’ במשך כשנה לפני המקרה. לדברי העדה, חברתה י’ לא ישנה בבית באותו לילה. בבוקר טלפנה וסיפרה לעדה שרבה עם הנאשם והיא נוסעת מאשדוד ליבנה והוסיפה שהנאשם איים עליה ואמר לה שיגיע לדירה.
בהמשך, בסביבות השעה 07.00, הנאשם הגיע לדירה, צלצל ודפק בדלת והיא פחדה ולא פתחה לו. לדברי העדה, דרך עינית הדלת ראתה שהוא מחזיק סכין: "עמד עם היד קדימה והחזיק סכין...ארוכה וצרה"- עמ' 6 ש' 5- 6, העדה לא הצליחה לראות את הידית.
י’ התקשרה לי’ ואמרה לה שהנאשם הגיע וביקשה ממנה להזמין משטרה. הנאשם, לאחר שהעדה סירבה לפתוח לו את הדלת, קפץ לעבר החלונות כדי להציץ פנימה. הוא עלה על אדן חלון הנמצא בגובה של כ- 2 מטר מהחצר וניסה לפתוח את החלון. תוך כדי כך הגיעה המשטרה והשוטר הוריד אותו משם.
העדה ראתה ששכן יצא ודיבר עם הנאשם.
תוך כדי הצלצולים והדפיקות בדלת, הנאשם דיבר כביכול לי’ ואמר שאם לא יפתחו לו יהיה לה רע. הוא גם אמר שישרוף את הדירה.
בתחנת המשטרה הראו לעדה סכין והיא אמרה שאינה יכולה לזהותה.
בחקירתה הנגדית נשאלה העדה על שדה הראיה שהיה לה דרך עינית הדלת ואמרה שהעינית היתה בגובה העיניים שלה והיא ראתה את פלג גופו העליון של הנאשם עד למותניו. הראות דרך העינית מטושטשת, אך היא הבחינה בברור בנאשם מחזיק בידו מקדימה סכין ארוכה שלהבה באורך של כ- 20 ס"מ.
על השיחה בין הנאשם לשכן הגר באותה קומה, הוסיפה ואמרה כי ראתה אותם דרך החלון משוחחים אך לא שמעה דבריהם. נראה לה שהשכן מנסה להרגיע את הנאשם. כשדיברו הנאשם לא החזיק בסכין ולכן אמרה בהודעתה במשטרה שכנראה זרק אותה. לאחר המקרה אמר לה השכן שלא ראה סכין בידי הנאשם.
לדברי העדה, עד לבוא המשטרה היתה כל הזמן בדירה ונעה בין הדלת לחלון בסלון, היא יצאה מהדירה אחרי שבאו השוטרים. ועוד אמרה, כי כשהנאשם עלה על אדן החלון נבהלה ורצתה לצאת מהבית, אך אז הגיעה המשטרה.
כשיצאה מהדירה הדלת נטרקה והשוטר נכנס דרך החלון לפתוח לה את הדלת מפנים.
היא וי’ הלכו למסור עדות במשטרה והעדה שמשה מתורגמנית לדוסית בעת גביית הודעה מי’.
עדותו של השוטר סדיס:
הגיע לדירה קרקע בבני ברק, ביחד עם שוטרת, בעקבות דיווח אירוע על אדם הדופק על דלת הדירה ומאיים. הוא הבחין בנאשם על אדן חלון מנסה לפתוח תריסים. השוטר קרא לו והנאשם ניגש אליו ואמר שהוא מחפש את חברתו. מהנאשם נדף ריח אלכוהול והשוטר הסיק שהוא שיכור. בחיפוש על גופו לא נמצאה סכין. בנוכחות השוטר הוא איים לדקור. המודיעה יצאה מהדירה ודלת הדירה ננעלה מבחוץ. העד פתח לה את הדלת. היא סיפרה שראתה את הנאשם דרך עינית הדלת כשברשותו סכין. היא היתה מבוהלת. בינתיים הגיעו למקום שוטרים נוספים והם חיפשו את הסכין בחצר מסביב לבית, ולבסוף מצאו סכין ליד חומה בסמוך לדלת הדירה.
שכן מהרחוב המקביל צעק לעברם שראה אדם עם סכין. אותו אדם היה בביתו וסרב להזדהות.
השוטרים האחרים הם שהפנו תשומת ליבו לסכין שבחצר והוא תפס אותה. מדובר בסכין גדולה לחיתוך לחם.
הנאשם הכחיש קשר לסכין. הוא היה עצבני ואמר לשוטר שחושד בחברתו שבוגדת בו ושאיים עליה.
אין חולק שהמשטרה לא הצליחה לאתר ט.א על הסכין- ראה נ/1 ו-2.
בהסכמה הוגשו הודעת נאשם ת/1 ודו"ח מעצר- ת/2.
פרשת הגנה
עדות הנאשם:
באותו ערב יצאה עם י’; בילו במועדון ונסעו לפגוש חברים בחוף הים באשדוד. בחוף שתו משקאות חריפים והוא רב עם י’. המתלוננת עזבה את המקום. מאמו נודע לו שהגיעה בלילה לביתה בו מתגורר גם הנאשם, לקחה חפציה והלכה. השעה היתה לדברי הנאשם 5.30 בערך והוא החליט לנסוע במונית מאשדוד לביתה בבני ברק. הגיע לדירתה כשברשותו רק טלפון וארנק. לא היתה לו סכין. בעדותו העלה השערה שקטרינה ראתה בידו סיגריות וחשבה שזו סכין. לדבריו, מיהר להגיע לי’ כדי לשכנעה לחזור אליו.
הנאשם מאשר שבחוף הים היה שתוי וכעס על י’ משום שחשב שהיא מתחילה עם בחור אחר. לטענתו, למרות שהיה שתוי, זוכר היטב כל מה שהיה.
הוא צלצל בפעמון הדלת ודפק ולא ענו לו. עינית הדלת היתה מול פניו. ליד הדלת היו בזמנו מדרגות ישנות, הוא ירד מדרגה ובמצב הזה עמד מתחת לעינית, וחזר וצלצל בפעמון הדלת. משלא נענה, טיפס על המרפסת ורצה לפתוח את התריס ואז הגיעו השוטרים. הוא עמד ליד ניידת המשטרה ולאחר כמה דקות השוטרים מצאו מאחורי הגדר סכין. הוא הכחיש מיד שהסכין שלו.
הנאשם אישר כי כשעמד ליד הדלת ודפק, יצא שכן ושאל אותו למה הוא עצבני.
הוסיף ואמר הנאשם כי בחוף הים קילל ואיים על י’ והוא מצטער על כך.
עדת הגנה נוספת היתה אמו של הנאשם, הגב' תמרה מ’:
אישרה את דברי הנאשם לגבי השיחה עמה והוסיפה שהנאשם לא לקח מהבית סכין כשיצא בערב עם המתלוננת.
ממצאים ומסקנות
א. ההגנה מבקשת שלא לקבל דבריה של עדת התביעה שראתה מבעד לעינית הדלת סכין בידי הנאשם. לטענת ההגנה יש לשקול דברי העדה בזהירות רבה משום שהיא גלתה יחס בלתי אוהד לנאשם והיתה נגד הקשר בינו לבין המתלוננת וכן לטענת ההגנה, יש לקבל דברי הנאשם שלא ניתן היה לראות את החלק התחתון של גופו. זאת ועוד, העדה לא יכלה לזהות את הסכין שהוצגה לה במשטרה.
ב. אין ידי לקבל ההשגות על דברי העדה אשר הותירה עלי רושם חיובי של מי שמספרת דברים כהוויתם ומנסה ככל יכולתה לדייק בדבריה. העדה לא טענה שראתה את גופו של הנאשם דרך העינית, אלא את פלג גופו העליון כולל הסכין שהחזיק גלויה בידו. לא הובאה כל ראיה אובייקטיבית המצביעה על כך שלא ניתן לראות את ידי הנאשם מבעד לעינית. כמו כן לא התרשמתי שלעדה היה יחס שלילי לנאשם שהשפיע בכל דרך שהיא על דיוק עדותה בביהמ"ש.
ג. העובדה שעל הסכין לא נמצאו ט.א של הנאשם אינה אומרת דבר לגבי אפשרות החזקתו בסכין. כמו כן, גם אם המשטרה מצאה בחצר סכין אחרת שלא הוחזקה על ידי הנאשם, עדיין יש לקבל דברי העדה כפשוטם. הנאשם יכול היה בנקל להשליך את הסכין, לפני הגעת המשטרה, למקום שהשוטרים לא מצאו אותה בחיפוש השטחי שערכו בחצר.
ד. זאת ועוד, הנאשם הודה בעובדות כתב האישום למעט החזקת הסכין. העובדות בהן הודה כוללות איומים חוזרים ונשנים בהם משתמש הנאשם בביטויים כגון "לחתוך" ו"לדקור" ואף בתגובתו למעצרו לא היסס לאיים בנוכחות השוטר באומרו: "גם לידך אני אדקור אותה" - ראה ת/2.
השימוש החוזר ונשנה בביטויים אלה, מחזק את דברי העדה כי הוא בא מצוייד בסכין, בין שנטל אותה מביתו ללא ידיעת אמו ובין במקום אחר; בפאב או בחוף הים והסכין שהיתה ברשותו שימשה השראה לסוג האיומים הבוטים שהשמיע גם בנוכחות המשטרה.
ה. בנוסף לכל האמור לעיל, יש לזכור כי הנאשם הגיע לדירת המתלוננת כשהוא שיכור והתנהגותו מצביעה על אגרסיביות וחוסר שליטה וגבולות.
לאור כל האמור לעיל, אני מקבלת במלואה את גרסת עדת התביעה ומרשיעה את הנאשם בכל המיוחס לו בכתב האישום כולל החזקת הסכין.
ניתנה היום, י' ב אדר ב, תשס"ח (17 במרץ 2008), במעמד הצדדים.

פסקי דין נוספים של עורכי הדין


המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו וכן עלולים להיות טעויות או אי דיוקים במידע המתפרסם. לכן באחריותך לבדוק את אמיתות המידע המוצג באתר וכן אין להסתמך על מידע זה בשום דרך שהיא. למען הסר ספק, התוכן המוצג באתר הוא באחריות המפרסם/עורך הדין כותב המאמר בלבד. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מכותבי המאמרים ו/או מהאתר ו/או מפעיליו כל אחריות. הגלישה באתר הינה בכפוף לתנאים המופיעים בתקנון האתר
פורטל עורכי דין - law4all.co.il | אינדקס עורכי דין | מאמרים משפטיים | פסקי דין | ספקי שרות לעורכי דין |

פסקי דין


האתר נבנה ע"י 2all בניית אתרים