law4all.co.il פורטל עורכי הדין
 
שם:
דוא"ל:
טלפון נייד:
אזור מגורים:
תחום:
פרטי הפניה:
שלח
מלל: קטגוריה
חפש באתר
כניסה לרשומים
שם משתמש:
סיסמה:
שכחת סיסמא?
תחום התמחות:
אזור:
חפש בפורטל עורכי הדין
פנה חינם אל עורך הדין
שם:
טלפון נייד:
מייל:
אזור:
תחום:
פרטי הפניה:
 
 
חיפוש פסק דין חפש פסקי דין לפי שם עורך הדין
חזור
בתאריך: 17.03.2008

שרה נשרי - נגד - 1. גרינר אפריים,2. כלל חברה לביטוח בע"מ,3. מנורה חברה לביטוח בע"מ

ת"א (תל-אביב-יפו) 52590/06
שרה נשרי
נ ג ד
1. גרינר אפריים
2. כלל חברה לביטוח בע"מ
3. מנורה חברה לביטוח בע"מ
בית משפט השלום תל-אביב-יפו
[17.03.2008]
כב' השופט אברהם קסירר
החלטה
1. התובעת, ילידת 1947, שנפגעה בשתי תאונת דרכים מיום 20.6.06 (להלן: "התאונה הראשונה ) ומיום 3.6.07 (להלן: "התאונה השניה") עותרת למינויו של מומחה רפואי בתחום הפסיכיאטרי
2. בעקבות התאונה הראשונה מיום 20.6.06 מונה לתובעת מומחה בתחום האורטופדי. ביום 3.6.07 עת נסעה התובעת לבדיקת הרופא המומחה מטעם ביהמ"ש אירע לה תאונת דרכים נוספת בעקבותיה הגישה בקשה שנעתרה לתיקון כתב התביעה.
3. במסגרת בקשתה למינוי מומחים רפואיים עותרת התובעת למינוי מומחה רפואי בתחום הפסיכיאטרי. לטענתה, בעקבות התאונות נגרמו לה נזקים נפשיים רבים, היא סובלת, בין היתר, מחרדות בעת חציית כבישים ורתיעה מנהיגה ברכב .
4. הנתבעים מתנגדים לבקשה. לטענתם, התובעת הייתה מטופלת במרפאה לבריאות הנפש עוד קודם לתאונה הראשונה וללא כל קשר אליה, התובעת נמנעה מלצרף לבקשתה סיכומי מחלה כנדרש, התלונות לגבי החרדות בגין התאונה הראשונה מופיעות זמן רב לאחר התאונה ולכן אין כל קשר סיבתי בין נזקיה הנפשיים לבין התאונה.
5. לאחר שעיינתי בבקשה ובתגובה על נספחיהן , הגעתי לכלל מסקנה כי המסמכים שצורפו לבקשה דלים ואינם מעידים על רצף של טיפול ותלונות, וזאת למרות הדרישה בפסיקה להצגת רצף טיפולי. על פי המסמכים התובעת סבלה ממצב דיכאוני - חרדתי ואושפזה זמן רב טרם התרחשו התאונות ותלונותיה בקשר לחרדות הנובעות מהתאונות הועלו בשיהוי ניכר.
בנוסף אין לראות במסמכים שהוצגו ראשית ראיה לקיומה של נכות בתחום זה ובקשר למי מהתאונות בשים לב לקיומה של נכות כזו עובר להן וללא קשר אליהן, כאמור.
לאור כל האמור לעיל , התקשיתי למצוא ראשית ראיה למינוי מומחה רפואי בתחום הפסיכיאטרי .
ברם, בהתחשב בתלונותיה של התובעת ומפאת הספק בלבד ומשלביהמ"ש אין כלים לבחון קש"ס זולת ע"י מומחה מטעמו, אמנה בכל זאת מומחה בתחום הפסיכיאטרי ובאין הצדקה לסטות מהוראות התקנות התובעת היא זו שתישא, בשלב זה, בשכר טרחתו של המומחה בסך של 5,000 ₪ + מע"מ.
ככל שלא יודע אחרת, יראו את המומחה כמסכים לסכום זה.
התובעת תפקיד את הסכום בתוך 40 ימים.
6. לפיכך הנני ממנה כמומחית בתחום זה את ד"ר נעון עדינה.
7. המומחית תעיין במסמכים הרפואיים אשר יומצאו לה ע"י ב"כ בעלי הדין, תבדוק את התובעת ותקבע ממצאים לגבי מצבה הרפואי בעקבות התאונות ובקשר אליהן ובמיוחד תקבע:
א. האם לוקה התובעת כיום בנכות, ואם כן, לאיזו תקופה ומהו שיעור הנכות? מהן הנכויות הזמניות שיש לקבוע לתובעת ולאילו תקופות?
ב. האם יש לצפות לשיפור או להחמרה במצבה בעתיד?
ג. מהן המגבלות התפקודיות של התובעת, אם בכלל.
ד. האם תהיה התובעת זקוקה לטיפולים רפואיים בעתיד, ואם כן מהם סוגי הטיפולים ומהי העלות המשוערת של הטיפולים האלה לפי המחירים הנכונים היום?
ה. המומחית תתייחס, בין היתר, לקשר שבין התאונה לבין מצב התובעת נכון להיום, וכן תתייחס לבעיותיה הרפואיות של התובעת עובר לתאונה, אם היו כאלה.
8. על מינויה של המומחית כאמור בצו זה יחולו תקנות פיצויים לנפגעי תאונות דרכים (מומחים), התשמ"ו- 1986.
9. ב"כ בעלי הדין ימציאו למומחית הרפואית את כל המסמכים הרפואיים המצויים תחת ידיהם והנוגעים לתובעת בתוך 30 ימים מהיום.
.
12. המומחית מתבקשת ליתן חוו"ד תוך 30 ימים מיום בדיקת התובעת, קבלת המסמכים הרפואיים ותשלום שכר טרחתה.
המועד הקבוע (27.3.08) מבוטל ובמקומו יבוא 29.6.08 שעה 09:00.
13. המזכירות תמציא העתק החלטתי למומחית ולב"כ הצדדים.
ניתנה היום, י' ב אדר ב, תשס"ח (17 במרץ 2008), בהעדר.

פסקי דין נוספים של עורכי הדין


המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו וכן עלולים להיות טעויות או אי דיוקים במידע המתפרסם. לכן באחריותך לבדוק את אמיתות המידע המוצג באתר וכן אין להסתמך על מידע זה בשום דרך שהיא. למען הסר ספק, התוכן המוצג באתר הוא באחריות המפרסם/עורך הדין כותב המאמר בלבד. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מכותבי המאמרים ו/או מהאתר ו/או מפעיליו כל אחריות. הגלישה באתר הינה בכפוף לתנאים המופיעים בתקנון האתר
פורטל עורכי דין - law4all.co.il | אינדקס עורכי דין | מאמרים משפטיים | פסקי דין | ספקי שרות לעורכי דין |

פסקי דין


האתר נבנה ע"י 2all בניית אתרים